سيد امير وحدتي در گفتوگو با فارس، درباره آخرين وضعيت آلودگي هواي تهران گفت: هواي تهران در شرايط ناسالم قرار دارد و پيشبيني ما اين است كه تا ظهر نيز در شرايط ناسالم باقي بماند.

وی در ادامه گفت: نمی‌توانیم بگوییم که هوای تهران در شرایط هشدار قرار دارد زیرا باید ۴۸ ساعت از قرار گرفتن در این شرایط بگذرد و سپس نسبت به اعلام شرایط هشدار اقدام کنیم.

مدیر مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران با بیان این‌که آلاینده مونوکسید‌کربن نسبت به روز گذشته کاهش داشته است، افزود: همچنین آلاینده ذرات معلق ۱۰ میکرون نیز کاهش یافته است.

وحدتی با اشاره به افزایش آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در تهران گفت: میانگین آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در تهران ۱۲۶ PSI، ذرات معلق ۱۰ میکرون ۷۸ PSI و ومونوکسیدکربن ۶۶ PSI است.

مدیر مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران با بیان این‌که مونوکسید کربن در ایستگاه آزادی خیلی بالاست، گفت: میزان مونوکسید کربن ۱۶۶ PSI و در شرایط ناسالم قرار دارد همچنین ذرات معلق ۱۰ میکرون نیز در این ایستگاه ۱۳۱ PSI و ناسالم است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا لغو طرح زوج و فرد تردد خودروها باعثافزایش آلودگی هوا شده است، گفت: بدون شک بحثترافیک و تردد خودروها در سطح شهر باعثافزایش آلودگی هوا می‌شود.