به گزارش افکار نیوز،محمدرضا محمودي در گفتوگو با ايسنا ، درباره آخرين وضعيت احكام قضايي زمين خواري در استان تهران، گفت: در جلسه شوراي حفظ حقوق بيتالمال استان تهران كه در دادگستري تشكيل شد، گزارشي از اقدامات قبلي استان در حوزه مقابله با زمين خواري و آزادسازي زمينهاي صورت گرفته از جمله آزادسازي زمينهاي خوجير، پرديس، دماوند و كن ارائه و پيشنهاداتي نيز براي اجراي احكام قضايي جديد ارائه شد.

معاون عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: در این احکام بیش از ۱۰۰ مورد حکم قضایی قطعی صادر شده که باید اجرا شود که تمامی این احکام مربوط به استان تهران است.

وی تاکید کرد: بر این اساس مقرر شد زمینه‌های اجرای این احکام فراهم شود چرا که برای اجرای احکام، لازم است هماهنگی با نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و منابع طبیعی و محیط زیست صورت بگیرد و مقرر شد این احکام صادر شده به طور کامل اجرا شود.

محمودی با بیان اینکه تا کنون تعداد زیادی از زمین‌های تصرف شده غیرقانونی بازپس گرفته شده عنوان کرد: تنها در منطقه پردیس حدود ۱۲۰۰ هکتار زمین به صورت غیرقانونی تصرف شده بود که آزاد شد و در همین زمین‌های بازپس گرفته شده، طرح مسکن مهر پردیس اجرا می‌شود که با استقبال خوب شهروندان برای دریافت واحدهای مسکن مهر در این منطقه مواجه است.

تحویل بخشی از پروژه‌های مسکن مهر منطقه پردیس از اواخر شهریور ماه
وي با اشاره به تكميل ۸۰ هزار واحد مسكن مهري كه در منطقه پرديس در حال احداث است، گفت: از اواخر شهريور ماه چند بلوك از اين پروژه آماده تحويل خواهد شد و با توجه به اينكه در منطقه خوش آب و هوايي قرار گرفته و داراي امكانات خوبي است با استقبال خوب شهروندان تهراني مواجه شده است.