به گزارش افکار نیوز،داوود میرشکار در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: بحث گرم شدن هوا و تغییرات اقلیم مختص ایران نیست و تمام کشورها با آن درگیرند.


به گفته وی، اندازه گیری هایی که با استفاده از تصاویر ماهواره ای در ماه آپریل از درجه حرارت خلیج فارس انجام شده نشان می دهد که در طی ۷ سال درجه حرارت آبهای خلیج فارس ۲ درجه افزایش یافته است.


میرشکار با بیان اینکه آبسنگهای مرجانی حساس ترین اکوسیستم ها نسبت به تغییر دمای آب هستند اظهار داشت: تمام موجودات آبزی دامنه حرارتی مشخصی برای زیستن دارند اما مرجانها نسبت به تغییرات دمای آب خیلی سریع واکنش نشان داده و دچار مرگ تدریجی می شوند.


معاون دفتر زیست بومهای دریایی سازمان محیط زیست تصریح کرد: در سال جاری برای زیست بوم های دریایی اعتبار قابل توجهی در نظر گرفته شده که با استفاده از این اعتبار و مطالعه زیستگاههای حساس می توان مناطق آسیب دیده را شناسایی و احیا کرد.


وی افزود: در جزایر خارک، خارکو، فارور و بنی فارور که از زیستگاههای خوب مرجانها هستند مطالعاتی برای ترمیم و گسترش مرجانها آغاز شده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شود.