به گزارش افکار نیوز به نقل از سايت تبيان،در همين راستا اخیراً پژوهشگران آمریکایی نشان دادهاند که مصرف زیاد برنج سفید خطر بیماری دیابت نوع ۲ را بالا میبرد.

پژوهشگران آمریکایی نتایج دو پژوهش انجام شده در چین و ژاپن و همچنین دو پژوهش انجام شده در آمریکا و استرالیا را بررسی کردند.

آن‌ها در این بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند افرادی که برنج سفید بیشتری مصرف می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ قرار می‌گیرند.

پژوهشگران معتقدند مصرف کم این ماده‌ی غذایی یعنی یک یا دو مرتبه در هفته مفید است اما مصرف زیاد و مداوم برنج که در کشورهای آسیایی رواج دارد خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بالا می‌برد.

برنج شاخص گلیسمی بالایی دارد و بعد از مصرف آن میزان گلوکز خون افزایش می‌یابد، از سوی دیگر فیبرها و منیزیم از ابتلا به دیابت پیشگیری می‌کنند، اما متأسفانه برنج سفید حاوی میزان کمی از این دو ماده‌ی مغذی است.

بنابراین توصیه می‌کنیم زمانی که برنج را برای ناهار و شام میل می‌کنید حواستان به شاخص گلیسمی آن نیز باشد. منظورمان این نیست که به طور کلی برنج را از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید زیرا برنج حاوی ویتامین B است اما توصیه ما این است که هر روز و به میزان زیاد از این ماده‌ی غذایی میل نکنید.

همچنين به برنجتان زیره اضافه کنید و سبزی خوردن، سالاد و سبزیجات مفید دیگر را فراموش نکنید.