به گزارش افکارنیوز به نقل از شبکه ایران ،کارشناسان پلیس فتا در بررسی سایت ها با هدف کاهش جرایم اینترنتی ، صفحهای از یکی از شبکه های اجتماعی شناسایی کردند که به درج مطالب و تصاویری از گروههای مختلف شیطان پرستی و شرح عقاید آنها و نیز ترویج بی دینی اقدام می کرد.

ماموران بلافاصله اقدامات خود را برای شناسایی آغاز و عامل ترویج شیطان پرستی در فضای مجازی را دستگیر کردند.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات هشدار داد، درج هر گونه مطالب توهین آمیز به دین مقدس اسلام و تبلیغ به نفع حزب، گروه یا فرقه منحرف و مخالف اسلام و نقل مطالب از نشریات و رسانه‌های منحرف در فضای جرم تلقی شده و پلیس با عاملان آن برخوردی قانونی و قاطع خواهد داشت.

همچنین در خبری دیگری از پلیس فتا، کارشناسان این نیرو هنگام رصد فضای مجازی، سایتی را که اقدام به تکثیر و فروش فیلم و سریال‌های خارجی غیر مجاز می کرد را شناسایی و متولی این سایت را شناسایی و دستگیر کردند.

بر اساس گزارش پلیس فتا، انتشار و سرویس دهی بازی‌های ریانه‌ای دارای محتوای مجرمانه و معرفی و عرضه تجاری آثار سمعی و بصری غیرمجاز و بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی جرم تلقی شده و پلیس با عاملین آن برخوردی قانونی خواهد داشت.

در گزارش دیگری از پلیس تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی آمده است، پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت وجه از حساب به صورت غیر مجاز، کارشناسان این نیرو اقدامات خود را آغاز و پس از بررسی‌های اولیه و اظهارات شاکی مشخص شد که متهم رمز دوم حساب را از داخل تلفن همراه وی زمانیکه آن را برای تعمیر به مرکز خدماتی تحویل داده استخراج و اقدام به سرقت از حساب کرده است.

پلیس فتا به مردم توصیه کرد، مراقب اسرار ثبت شده در گوشی‌های تلفن همراه تان باشید و تا حد امکان اطلاعات بانکی و تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را داخل آنها ثبت نکنید و به هنگام نیاز به تعمیر، قبل از ارائه آن به مراکز خدماتی اطلاعات اینگونه اطلاعات را حذف کرده و یا حافظه جانبی را نزد خود نگهدارید.