به گزارش افکارنیوز ،ابوالفضل حسنی در گفتگو با مهر درباره افزایش مجوزهای داده شده به رشته های دوره دکتری در دانشگاهها درباره تعداد رشته های راه اندازی شده دکتری در سال ۸۹ خاطرنشان کرد که تعداد ۶۴ رشته دکتری در سال ۸۹ راه اندازی شد.

مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم همچنین تعداد رشته های راه اندازی شده در مقطع دکتری سال ۹۰ را ۴۹۳ رشته اعلام کرد که در مقایسه با سال ۸۹ رشد ۶۷۰ درصدی را نشان می دهد.

وی در این باره تاکید کرد: توسعه و گسترش دوره های دکتری جزء برنامه های پنج ساله و تاکیدات وزیر علوم است که البته شورای عالی انقلاب فرهنگی افزایش ۱۰ هزار نفری دانشجوی دکتری را در سال ۹۰ به وزارت علوم ابلاغ کرد.

این مقام مسئول در وزارت علوم همچنین با اشاره به آخرین وضعیت رشد رشته های دکتری در سه ماهه نخست سال جاری، اظهار داشت: در سه ماهه نخست سال ۹۱ تعداد این رشته ها به عدد ۵۹۲ افزایش یافت که نسبت به سال گذشته با ۲۰ درصد رشد همراه بوده است.

حسنی همچنین به رشد رشته های کارشناسی ارشد طی سالهای ۸۹،۹۰ و ۹۱ اشاره کرد و گفت: در سال ۸۹ تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد به ۵۷۶ رسید که پس از افزایش آن در سال ۹۰ به ۶۵۱ رشته، رشدی ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

به گفته وی، در سه ماهه نخست سال جاری این رشته ها به عدد ۵۸۷ مورد رسید که این تعداد تقریباً مطابق با کل سال ۹۰ است.

مدیر کل شورای گسترش وزارت علوم خاطرنشان کرد که این افزایش رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ اعمال شده است.