به گزارش افکارنیوز، مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز دوشنبه در گفتوگو با ايسنا، گفت: بر اساس نقشههاي پيشيابي هواشناسي تا روز پنجشنبه، در ساعات بعد از ظهر و اوايل شب، در برخي مناطق شمالغرب و جنوب شرق کشور افزايش ابر، رگبار باران گاهي همراه با رعد و برق و وزش باد پيشبيني ميشود. همچنين تا روز سهشنبه مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب همچنان تحت تاثير پديده باد و گرد و خاک خواهند بود. انتظار ميرود که اين پديده در روز چهارشنبه در جنوب غرب کشور ادامه يابد.

وی به اطلاعیه ویژه سازمان هواشناسی اشاره کرد و گفت: بر این اساس طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گرد و خاک در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان، بوشهر، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس و مرکزی سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا می‌شود که این شرایط در روز چهارشنبه به استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر محدود می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، جنوب سمنان و شرق یزد سرعت باد افزایش می‌یابد که این شرایط سبب ایجاد گرد و خاک در مناطق فوق می‌شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که گرد و خاک ایجاد شده کیفیت هوای استانهای تهران، قم، البرز و قزوین را طی این مدت کاهش دهد.

وی به ایسنا گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز سه‌شنبه صاف در پاره‌ای نقاط همراه با باد و گرد و خاک خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۴ و ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. از سوی دیگر در روز چهارشنبه نیز آسمان پایتخت صاف پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با یک درجه افزایش به ۲۴ و ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

اميدوار شهري خاطرنشان كرد: همچنين در روز سهشنبه استان خوزستان با حداكثر دماي ۴۵ درجه سانتيگراد گرمترين و چهارمحال و بختياري با حداقل دماي ۹ درجه سانتيگراد بالاي صفر خنكترين استانهاي كشور خواهند بود.