امتحانات شبه نهایی دانش‌آموزان دهم و یازدهم از فردا آغاز می‌شود

دانش‌‌آموزان دو پایه دهم و یازدهم  دوره متوسطه دوم از روز دوشنبه 27 فروردین 1403 در امتحانات شبه نهایی شرکت می‌کنند.

امتحانات شبه نهایی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با امتحانات نهایی برگزار می‌شود؛ نادر کریمی بیرانوند؛ مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری با اشاره به اینکه از 27 فروردین تا 4 اردیبهشت امتحانات شبه نهایی برگزار می‌شود، گفت: با توجه به نمرات دانش‌آموزان در امتحانات نهایی سال گذشته، دو درس عمومی و دو درس اختصاصی برای برگزاری امتحانات شبه نهایی البته با توجه به رشته تحصیلی دانش‌آموزان انتخاب شده‌ است.

دانش‌آموزان پایه دهم رشته ریاضی در دروس شیمی، عربی، ریاضی و فارسی. دانش‌آموزان رشته انسانی در دروس ریاضی و آمار، انگلیسی، جامعه شناسی و فارسی. دانش‌آموزان رشته تجربی در دروس فیزیک، عربی، زیست‌شناسی و فارسی شرکت می‌کنند.

دانش‌آموزان پایه یازدهم رشته ریاضی در دروس فیزیک، عربی، حسابان و فارسی. رشته انسانی در دروس تاریخ، زبان انگلیسی، علوم و فنون و فارسی. رشته تجربی در دروس زیست، عربی، ریاضی و فارسی شرکت می‌کنند.

دانش‌‌آموزان پایه دوازدهم به دلیل آنکه در اردیبهشت باید در نوبت اول کنکور شرکت کنند، امتحانات شبه نهایی ندارند.

امتحانات شبه نهایی به عنوان تمرینی برای حضور در امتحانات نهایی است و با طراحان سؤالات امتحانات نهایی هماهنگ شده است تا طراحی سؤالات امتحانات نهایی مشابه سؤالات این آزمون باشد.

دلیل اختلاف سه نمره‌ای در ارزشیابی امتحانات نهایی چیست؟

به گفته مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری؛ شرکت در امتحانات شبه نهایی اختیاری است اما به دانش‌آموزان توصیه می‌شود برای آشنایی با امتحانات نهایی و کنترل استرس در آن شرکت کنند.

امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم از تاریخ 30 اردیبهشت 1403 با درس تعلیمات دینی 3 آغاز می‌شود.

امتحانات نهایی پایه دهم و یازدهم از روز دوشنبه 31 اردیبهشت 1403 با درس تعلیمات دینی 3 آغاز می‌شود.