افزایش ٣١ برابری بوستان‌های پایتخت/ ٢٠ باغ در سال جاری تملک می‌شود

مهدی پیرهادی با بیان اینکه تعداد بوستان های شهر تهران نسبت به زمان پیش از انقلاب ۳۱ برابر شده که تحول چشمگیری در نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ افزود: این امر سیاست کلان این نظام را می رساند که رهبران آن تا چه اندازه اهمیت خاصی برای حفظ و توسعه فضای سبز قائل بوده اند.

وی با اعلام اینکه تنها در زمستان سال قبل ۶۰۰ هزار درخت در کمربند فضای سبز تهران غرس شد، تصریح کرد: در مورد این موضوع اخبار کمتر به گوش می رسد. به دستور مقام معظم رهبری ۴۵ هکتار از اراضی جنب مصلی در حال آماده سازی برای ایجاد یک چهارباغ است و ۱۴ هکتار از آن به عنوان باغ بهشت در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد. میزان باقی مانده تا ۴۵ هکتار نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد. این باغ برای توسعه فضای سبز و غنی سازی اوقات فراغت راه اندازی خواهد شد.

پیرهادی با بیان اینکه ۵۴ هکتار از روددره فرحزاد تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، یادآور شد: ما این اخبار خوب را نتوانستیم به درستی اطلاع رسانی کنیم که این ضعف در رسانه ها دیده می شود و انتظار داریم صدا و سیما نیز به آن بپردازد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: باغ نظر در منطقه ۱۰، باغ اسلامبولچی در منطقه ۱۰ و باغ مافی در منطقه ۱۱ و دیگر باغات به رقم هزار میلیارد تومان تملک شدند. با نگاه عدالت محور و نگاه به مناطق جنوبی شهر، ملک جعفریان در منطقه ۱۰ به عنوان یکی از مناطق کم برخوردار از لحاظ فضای سبز تملک شده است. ملک قالیشویی در منطقه ۱۶ نیز تملک و در حال آماده سازی برای ساخت بوستان است و برخی موارد نیز در آستانه افتتاح هستند.

حضور عوامل یگان حفاظت شهرداری تهران در ۴ بوستان

پیرهادی با بیان اینکه در سال گذشته نیز ملک ورثه مرحوم صادقی در منطقه ۱۶ به وسعت ۲۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع تملک شده است، گفت: باغ بانک صادرات در منطقه ۱۷ نیز به وسعت ۱۳ هزار و ۴۸۹ متر مربع مورد تفاهم قرار گرفته است. اقدامات تملک حمام ذوالفقاری در منطقه ۸ نیز در سال قبل انجام شده و ۲۰ باغ نیز در سال جاری در مناطق ۷، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۷ و ۲۰ برای توسعه فضای سبز تملک خواهد شد. در مجموع ۲.۵ میلیون درخت برای توسعه فضای سبز در این دوره غرس شده و از اقدامات مؤثر این دوره است.