گردهمایی بزرگ حجاج در استادیوم آزادی

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: در حوزه مسکن نیز هر چند محدودیت‌های خاصی وجود دارد، اما نهایت تلاش برای اجاره مسکن استاندارد برای زائران شده است و با برنامه‌ریزی و صرفه‌جویی در هزینه، حدود ۳۰۰ دلار کاهش قیمت نسبت به سال گذشته لحاظ شده است، که البته تغییر نرخ ارز و تورم مانع کاهش قیمت‌ها شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ نیز در این گردهمایی با بیان توصیه‌هایی به زائران به حج ۱۴۰۳، تاکید کرد که قرآن‌محوری و فهم کلام وحی را در حج در اولویت قرار دهند.
گردهمایی بزرگ حجاج در استادیوم آزادی

او اضافه کرد: در سال‌های گذشته زائرانی در طول برپایی مراسم حج جزء ۳۰ قرآن را حفظ و برخی در طواف‌های خود ۳۰ جزء قرآن را ختم کردند که این اقدام بسیار با ارزشی است.

نواب در ادامه بر ضرورت همدلی و همبستگی میان زائران خانه خدا تأکید کرد و گفت: دشمنان پیوسته به دنبال تفرقه و اختلاف‌افکنی میان امت اسلام هستند و وحدت مسلمانان را بر نمی‌تابند؛ بنابراین امت اسلامی باید با همدلی و حفظ اتحاد، توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه بر لزوم حمایت از ملت مظلوم غزه از در مراسم حج تاکید کرد و افزود: شاهد هستیم که حتی دانشجویانی در جوامع غربی در حمایت از مظلومان غزه به میدان آمده‌اند.

او همچنین به زائران توصیه کرد در ایام مناسک حج از دروغ و جدال دوری و تلاش کنند که اقتدار امت اسلام را با بیان سخن حق و برخورد متین حفط کنند.

این گردهمایی با اجرای نمادین مناسک حج تمتع با همراهی شماری از زائران حج امسال ادامه یافت. همایش توجیهی آموزشی حجاج تهرانی شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در دو نوبت صبح و بعداظهر برگزار شد.