احداث یک آرامستان جدید در شرق پایتخت

 حسین نظری؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری از 4 بازار میوه و تره‌بار شهرداری تهران در قالب یکصد و بیستمین پویش امید و افتخار اظهار کرد: در حوزه احداث بازارهای میوه و تره‌بار هر تعداد که آماده می‌شود تحویل شهروندان تهرانی می‌دهیم تا روند خدمت‌رسانی سرعت بگیرد. امروز در قالب یکصد و بیستمین پویش امید و افتخار چهار بازار میوه و تره‌بار در مناطق 11، 9، 6 و 22 به بهره‌برداری می‌رسد تا از این پس در روند خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی قرار بگیرند. تا پایان سال جاری نیز 40 بازار میوه و تره‌بار دیگر احداث و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در نقاطی که محیط اجازه می‌دهد این بازارها با معماری ایرانی اسلامی اجرا شود. همچنین کیفیت و توجه به آن را در دستور کار قرار دادیم و شیوه برخورد نیز با مشتریان قطعا بهبود پیدا خواهد کرد. به این ترتیب کیفیت محصولات و تکریم شهروندان در میادین میوه و تره‌بار در دستور کار قرار دارد.

نظری گفت: برای احداث بازارهای میوه و تره‌بار نیازسنجی انجام می‌شود و پس از مشخص شدن زمین مکان مورد نظر از طریق شهرداری منطقه برای احداث میوه و تره‌بار در نظر گرفته می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در پاسخ به سؤالی درباره روند تکمیل روددره فرحزاد گفت: چند موضوع مهم درخصوص این پروژه وجود دارد. ابتدا باید اعلام کنیم که در حال حاضر موضوع تجمع معتادان متجاهر و انباشت زباله‌ها در این محدوده به طور کامل حل شده اما برخی املاک به صورت معارض در مسیر این پروژه حدود 12 سال بود که وجود داشت اما با تمهیداتی که اندیشیده شد، جلسه‌ای با مالکین گذاشتیم و پرداخت‌ها انجام شد و امیدواریم در 6ماه نخست سال جاری ساز نخست این پروژه به بهره‌برداری برسد.

آرامستان

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره درباره نقطه‌یابی آرامستان‌های جدید شهر تهران نیز گفت: نقطه‌یابی‌ها انجام شده اما تا با مالک توافق کامل حاصل نشود این نقاط قابل اعلام نیست البته زمینی در شرق تهران تقریبا توافق نهایی آن حاصل شده است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با زباله‌سوز شهر تهران نیز گفت: مشاور ذی‌صلاح را گرفته‌ایم و طرح در حال بررسی است. مشاور باید تعیین کند که شرکت چینی صلاحیت کامل دارد یا خیر، البته هنوز به قرارداد نرسیده‌ایم و در مسیر انعقاد قرارداد هستیم.