به گزارش افکارنیوز، مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز چهارشنبه در گفتوگو با ايسنا، افزود: بر اساس نقشههاي پيشيابي هواشناسي از بعدازظهر پنجشنبه با نفوذ زبانههاي پرفشار به سواحل جنوبي درياي خزر بارش در نوار شمالي کشور تشديد شده و تا روز يکشنبه براي شمال غرب، دامنههاي جنوبي البرز، سواحل جنوبي درياي خزر و شمال شرق وزش باد و بارش باران گاهي همراه با رعد و برق ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تا روز شنبه بارش در ارتفاعات البرز و شمال غرب از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود و در این مدت در شرق کشور بویژه منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک و برای ارتفاعات جنوب شرق در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی این مدت شرق دریای عمان مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز پنجشنبه کمی ابری دربعدازظهر افزایش ابر درپاره ای نقاط رگبارورعدوبرق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۶ و ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. از سوی دیگر در روز جمعه نیز آسمان پایتخت کمی ابری دربعدازظهر افزایش ابر و وزش باد در پاره‌ای نقاط با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۷ و ۳۷ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وي خاطرنشان كرد: همچنين در روز پنجشنبه استان خوزستان با حداكثر دماي ۴۸ درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و اردبيل با حداقل دماي ۹ درجه سانتيگراد بالاي صفر خنكترين استانهاي كشور خواهند بود.