به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، سیدمحمد لنگری بعد از ظهر امروز در نشست شوراهای اسلامی خراسان شمالی گفت: هماکنون ۱۲ سنگشکن در اطراف بجنورد فعالیت میکنند که بخش زیادی از این آلودگیها مربوط به این سنگشکنهاست.

وی با اشاره به وضعیت توپوگرافی و قرار گرفتن در داخل کاسه افزود: برای رفع مشکل آلودگی از این شهر باید این سنگ‌شکن‌ها سریع‌تر از اطراف این شهر انتقال یابند.

لنگری از ترافیک به عنوان یکی دیگر از معضلات بجنورد یاد کرد و گفت: نبود کنار گذر به ترافیک این شهر دامن زده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ سال از آغاز اجرای کنار گذر شمالی بجنورد سپری می‌شود، افزود: اکنون پس از سال‌ها قرار است تنها یک باند آن زیر عبور برود.

رئیس شورای اسلامی بجنورد اظهار کرد: ‌ ترافیک سنگین و سهمگینی در معابر عمومی این شهر حاکم بوده که مسئولان باید در این زمینه تدبیر کنند.

وی افزود: شهرداری برای آنکه از مشکل ترافیکی این شهر بکاهد، ۸۰ میلیارد ریال اعتبار را برای کاهش بار ترافیک ناشی از تردد خودروهای سنگین در چهار راه شهدا که به ترافیک این شهر تحمیل شده، ‌ اختصاص داده است.

لنگری عدم قانون مداری و عدم رعایت حقوق شهرداری از سوی برخی دستگاه‌ها را از دیگر مشکلات شورای اسلامی شهر و شهرداری عنوان کرد و گفت: ‌ بسیاری از ادارات بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز کرده و حقوق شهرداری را پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: ‌ اکنون بسیاری از ادارات دولتی در ساختمان‌های مسکونی و در کوچه پس کوچه‌های این شهر استقرار یافته که مشکلات ترافیکی زیادی ایجاد کرده است.

رئیس شورای اسلامی بجنورد همچنین بر اختصاص منابع دولتی به شهرداری‌های استان بر اساس جمعیت تاکید کرد.

وی اظهار کرد: بجنورد با دارا بودن ۲۱۰ هزار نفر جمعیت نیمی از جمعیت شهرهای خراسان شمالی را تشکیل می‌دهد در حالی که اختصاص اعتبارات به این شهر بر اساس جمعیت نیست.

لنگری خاطرنشان کرد: هدف ما از تاسیس استان این بوده که عدالت برقرار شده و حق هر یک از مناطق بر اساس شاخصهای مختلف پرداخت شود که اکنون با این وضعیت فاصله است.