جزئیات وعده‌های غذایی حجاج ایرانی در مشاعر مقدسه

اصغر حاجی‌زاده؛ مسئول تغذیه و تدارکات ستاد مکه، جزئیات وعده‌های غذایی حجاج ایرانی در مشاعر مقدسه را تشریح کرد و گفت: برنامه غذایی تمامی ایام حج طی سلسله جلساتی که در تهران و با حضور کارشناسان سازمان حج و زیارت و بعثه، مدیران آشپزخانه‌ها و کارشناسان تغذیه و بهداشت برگزار شد، تدوین شده که وعده‌های غذایی ایام تشریق نیز بخشی از این برنامه است.

مسئول تغذیه و تدارکات ستاد مکه یادآور شد: در شهر مکه نیز جلساتی برای تغذیه زائران در ایام تشریق برگزار شد و در آخرین جلسه با حضور سید عباسی حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت مسائل مربوط به نحوه پخت و توزیع غذا میان حجاج در مشاعر مقدسه بحث و بررسی شد.

حاجی‌زاده گفت: لوبیاپلو، عدس‌پلو، کنسرو مرغ، ماست‌وخیار، چلوگوشت و جوجه‌کباب از جمله غذاهایی است که همراه با بسته مکمل شامل خرما، کیک، بیسکویت و آب‌میوه و... میان حجاج توزیع خواهد شد.

جزئیات وعده‌های غذایی حجاج ایرانی در مشاعر مقدسه

وی با اشاره به این که در شام 12 ذی‌الحجه به‌افق عربستان (29 خرداد) تمامی حجاج به هتل‌های محل اسکان در شهر مکه منتقل می‌شوند، گفت: امروز سه‌شنبه آخرین ورودی زائران به شهر مکه انجام می‌شود و 5 تا 15 ذی‌الحجه به‌افق عربستان (22 خرداد تا اول تیرماه) پیک حضور زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در مکه مکرمه است.

حاجی‌زاده اضافه کرد: بسته مکملی که قرار است کنار غذاها میان حجاج توزیع شود در اختیار مجموعه‌ها در هتل‌ها قرار گرفته که به‌مرور در حال انتقال به مشاعر مقدسه است و سعی شده است وعده‌های غذایی پیش‌بینی‌شده، تأمین‌کننده کالری زائران در ایام تشریق باشد، همچنین توزیع میوه در عرفات و منا هم ادامه خواهد داشت و صبحانه کاملی برای زائران در نظر گرفته شده است.