ادارات و بانک‌های این دو استان فردا هم تعطیل هستند

 اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور به‌شمار می‌رود که از ابتدای امسال تاکنون 15 روز و سال گذشته 137 روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است و در 24 ساعت گذشته وضعیت ناسالم برای تمام گروه‌ها را تجربه کرده است.

این درحالی است که به گفته بهروز ایران‌نژاد، رئیس اورژانس استان مرکزی طی 72 ساعت اخیر بیش از 670 بیمار قلبی و تنفسی در اراک خدمات بیمارستانی و پیش بیمارستانی را از اورژانس استان دریافت کرده‌اند.

وی افزود: تعداد بیماران قلبی مراجعه کننده به اورژانس استان مرکزی به نسبت هفته گذشته 23 درصد رشد را نشان می دهند، اقن درحالیست که در همین مدت مرجعه کننده به اورژانس به دلیل مشکلات قلبی و تنفسی 7 درصد افزایش داشته است.

تعطیلی و کاهش ساعت کاری در استان مرکزی

با این حال، به دلیل وضعیت آلودگی در استان به جز شعبات منتخب بانکی که فعال هستند، ادارات و بانک‌های استان مرکزی فردا پنج‌شنبه 21 تیرماه تعطیل خواهند بود، این در حالی است که امروز چهارشنبه نیز ادارات استان با کاهش ساعت کار یعنی ساعت یازده تعطیل خواهند بود.

ادارات و بانک‌های استان‌های مرکزی و یزد فردا هم تعطیل هستند

همچنین،کارگروه مدیریت مصرف انرژی و کارگروه شرایط اضطرار استان و به منظور حمایت از بخش‌های کشاورزی، صنعت و عدم قطع برق خانگی اعلام کرد همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بیمه‌های استان (به استثنای واحدهای ذی‌ربط در مراکز درمانی، دستگاه‌های خدمات‌رسان، شعب مرکزی یا شعب منتخب بانک‌ها و مراکزی که دارای نوبت کاری هستند) با استفاده از ظرفیت بخشنامه دورکاری در روز پنج‌شنبه 21 تیر تعطیل است.

اصناف و بخش خصوصی درخصوص تعطیلی کارکنان خود همکاری کنند

با این حال، آزمون کنکور سراسری و امتحانات دانشگاه‌های استان مطابق برنامه قبلی برقرار بوده و شعب مرکزی یا منتخب بانک‌ها در روز پنج‌شنبه فعال خواهند بود، همچنین کلاس‌های تمامی مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیر‌دولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی تعطیل خواهد بود.

البته از اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز خواسته شده تا در این زمینه همکاری لازم را با کارکنان خود داشته‌ و تاکید شده به حداقل رساندن مصرف انرژی در ساعات کار اداری و همچنین اطمینان از خاموشی سامانه روشنایی و رایانه‌ها و ... در پایان وقت و سامانه‌های برودتی یک ساعت قبل از پایان وقت اداری ضروری است.