به گزارش افکار نیوز ،محمد موسوي رئيس اتحاديه تعاوني توليدكنندگان فرآورده هاي گوشتي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با بيان مطلب بالا گفت: روزانه، در ماه مبارك رمضان ميزان مصرف فرآورده هاي گوشتي ۳۵ تا ۴۰ درصد كاهش مي يابد.

وی افزود: ۶۰ درصد تولیدات محصولات گوشتی در اغذیه فروشی ها، ساندویچ فروشی ها و رستوران ها مصرف می شود که در ایام ماه مبارک رمضان به دلیل بسته بودن این اماکن تا ۴۰ درصد مصرف روزانه فرآورده های گوشتی در کشور کاهش می یابد.

موسوی به بحثقیمت گذاری فرآورده های گوشتی اشاره کرد و اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۱ تاکنون هیچ قیمت گذاری از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان برای سال جاری نشده است و قیمت های فعلی فرآورده های گوشتی، همان قیمت های سال ۹۰ است.

وی ادامه داد: تاکنون بارها درخواست اتحادیه و تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای افزایش قیمت این محصولات رد شده است.

وي گفت: تعلل سازمان حمايت از مصرف كنندگان در منطقي كردن قيمت فرآورده هاي گوشتي با توجه به شرايط و هزينه هاي توليد، زمينه ورشكستگي و كاهش توليد، واحدهاي صنعتي فرآورده هاي گوشتي را فراهم آورده است./