به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، محققان در تحقيقات جديد خود دريافتند كه رابطه قوي پدر با پسر ميتواند بعدها موجب شكل گيري رفتار وي شود.

تحقیقات جدید حاکی است رابطه قوی پدر با کودکش در طول دوران کودکی می‌تواند بعدها خطر ایجاد مشکلات رفتاری را کاهش دهد.

محققان انگلیسی با بررسی اطلاعات تقریباً ۲۰۰ خانواده به این نتیجه رسیدند که کودکانی که پدرانشان به طور مثبت گونه‌ای با آنها در سن ۳ ماهگی ارتباط برقرار می کردند کمتر دچار مشکلات رفتاری در یک سالگی شده‌اند.

این در حالی است که رابطه بین تعامل زیاد پدر و مشکلات رفتاری کمتر در آینده در میان پسران، قویتر بوده است.

محققان دانشگاه آکسفورد گفتند: این امر حاکی از آن است که پسران در برابر نفوذ پدرانشان از همان سن پایین حساس تر عمل می‌کنند.

پائول رامشاندانی در یک گزارش خبری گفت: هنوز نمی‌دانیم که آیا پدارنی که از فرزندانشان دور هستند و با آنها رابطه برقرار نمی‌کنند واقعاً باعثایجاد مشکلات رفتاری در آنها می‌شوند یا نه؟ اما این تعاملات اولیه حائز اهمیت هستند.

محققان در گزارشی گفتند: مشکلات رفتاری، شایعترین موضوع روانشناختی در کودکان هستند که با طیف وسیع مشکلات از جمله عملکرد ضعیف در مدرسه، رفتار مجرمانه، مشکل در پیداکردن دوست و سلامت پایین ذهنی و فیزیکی در نوجوانی و بزرگسالی مرتبط هستند.

رامشانداني افزود: توجه به اولين ماههاي تولد كودك مهم است زيرا اين دوران دوره حياتي رشد محسوب ميشود و كودك بسيار به تاثيرات محيطي از جمله كيفيت مراقبت والدين و تعامل آنها حساس مي شود.