به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، نشست معاونین حقوقی و امور مجلس وزارتخانهها و دستگاههای اجرایی شب گذشته به میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور لطفالله فروزنده معاون امور مجلس رئیسجمهور، حجتالاسلام محمد حسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، مسعود زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در هتل هویزه برگزار شد.

حجت‌الاسلام رحیمیان دراین مراسم اظهار داشت: در شرایط تحریم اقتصادی و دشواری‌هایی که برای مردم به همراه دارد، مسئولین باید سطح زندگی مردم را بالا بیاورند، مانند طبقه سومی‌ها یعنی همان قشری که در دوران دفاع مقدس به جبهه‌ها رفتند.

وی یادآور شد: ۹۷ درصد شهدای ما متعلق به همین قشر یعنی طبقه سوم جامعه هستند و تنها ۳ درصد شهدا متعلق به قشر بالاترند. در نتیجه یا باید مشکلات این قشر را حل کنیم یا اگر نتوانستیم، بنا به فرموده حضرت علی(ع) زندگی شخصی خود را همگون و هم‌اندازه ضعفای جامعه کنیم.

حجت‌الاسلام رحیمیان بیان داشت: حضرت علی(ع) نتیجه اینکه زندگی ما بالاتر از زندگی ضعفا نباشد را اینطور بیان می‌کنند که باعثمی‌شود فقیر در مقابل ما شورش و طغیان نکند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، درباره وضعیت فرهنگی کشور نیز خاطرنشان کرد: در دوره اصلاحات، مادری که ۴ فرزند شهید داشت در محضر مقام معظم رهبری گریه کرد و گفت " برای از دست دادن ۴ فرزندم گریه نکردم اما الان به خاطر بدحجابی گریه می‌کنم ".

وی با انتقاد از ساخت فیلم سینمایی «لاله» که به قرار است زن اسطوره ایرانی را به تصویر بکشد، تصریح کرد: حالا چه شده است که می‌خواهیم با «لاله صدیق» الگویی برای جهانیان بسازیم و با صرف ۵ میلیارد بودجه قصد داریم الگویی برای اعاده حیثیت در جهان ارائه کنیم.

حجتالاسلام رحیمیان خاطرنشان کرد: آیا تراز و الگوی زن ایرانی، مادران، همسران شهدا و زنان باحجاب هستند یا لاله صدیقها؟ چرا ما راه را گم کردهایم؟