به گزارش افکارنیوز منصور حبیب پور گودرزی در گفتگو با مهر، گفت: با استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی در خوابگاه سازی از این به بعد دانشجویان در اتاقهای ۲ تا ۶ نفره اسکان خواهند گرفت.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت نرخ اجاره بهای خوابگاهها برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ اظهار داشت: فعلاً نرخ علی الحساب معادل افزایش ۲۰ درصد نسبت به سال تحصیلی گذشته به دانشگاهها اعلام شده اما نرخ قطعی اجاره بها تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد.

قائم مقام صندوق رفاه درباره افزایش اجاره بها به صورت علی الحساب اظهار داشت: معادل ریالی این ۲۰ درصد، میانگین حدود ۳ هزار تومان است اما نرخ قطعی به طور سراسری کمتر خواهد بود.

این مقام مسئول صندوق رفاه دانشجویان خبر از پیشنهادات دانشگاهها برای محاسبه افزایش اجاره بهای خوابگاهها داد و گفت: برخی دانشگاهها پیشنهاد کردند که خوابگاهها به سطوح یک، دو یا سه تقسیم بندی و برای هر سطح یک نوع نرخ تعریف شود.

گودرزی به پیشنهاد دیگر دانشگاهها در این باره نیز اشاره و اعلام کرد که پیشنهاد دیگر برخی دانشگاهها این بود که تقسیمات جغرافیایی، منطقه ای یا کلان شهرها به عنوان مبنای محاسبه اجاره بها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد که این تقسیمات در پرداخت وامهای مسکن و ودیعه مسکن بر اساس سه سطح تهران، کلانشهرها و سایر شهرها به دانشجویان لحاظ می شود.

به گفته قائم مقام صنوق رفاه، این پیشنهاد هم اکنون در حال بررسی است و تا پیش از قطعی نشدن ملاک عمل نخواهد بود.