به گزارش افکارنیوز، مهندس كيوان مراديان كوچكسرايي در گفتوگو با ايسنا، با بيان اينكه دانشجويان تحصيلات تكميلي در اولويت ارائه وام شهريه قرار دارند، اظهاركرد: همچنين دانشجويان متاهل، دانشجويان در حال تحصيل در رشتههاي كاربردي كه بخشي از نيازهاي جامعه را تامين ميكند، دانشجويان رشتههاي هستهاي و دانشجويان ممتاز و برتر دانشگاهها نيز در اولويت اعطاي وام شهريه هستند.

وی با بیان اینکه مدنظر است که ۷۵ درصد از میزان شهریه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در قالب وام شهریه ارائه شود، تصریح کرد: همچنین در مقطع دکتری نیز رقم ۲.۵ میلیون تومانی برای وام شهریه در نظر گرفته شده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌علوم افزود: البته ممکن است دانشگاهی تصمیم گیرد که تعداد بیشتری از دانشجویان خود را تحت پوشش وام شهریه قرار دهد که در این میان طبیعتا میزان وام شهریه‌ کمتر از موارد فوق‌اذکر ارائه خواهد شد.

مرادیان تصریح کرد: همچنین با برنامه‌ریزی به عمل آمده، تا سال ۹۴ به کلیه دانشجویان متقاضی وام شهریه تعلق خواهد گرفت.

به گفته وی، در سال ۹۰ اعتبار وام شهریه توزیعی در بین دانشگاهها ۱۲۰ میالیارد تومان بود که این رقم درصورت تخصیص کامل، ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد شد.

وي با بيان اينكه درصدديم كه اعتبار وام شهريه در سال تحصيلي جديد به موقع به حساب دانشگاهها واريز شود، عنوان كرد: براين اساس دانشجويان با ارائه تقاضاي خود به دانشگاه و دريافت وام، به صندوق رفاه بدهكار خواهند شد و ۹ ماه پس از فراغت از تحصيل به صورت اقساط ۶۰ ماهه مبلغ وام را بازپرداخت خواهند كرد.