به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، استفاده از اجناس و مصالح غیرمرغوب سبب شده که برخی مصالح بکار رفته در این واحدها با گذشت حدود یکسال از رده خارج شوند.

به گفته برخی ساکنان، اکنون برخی مصالحی که در این واحدها به کار رفته در حال ریزش و فرسودگی است و این امر سلامت ساکنان را تهدید می کند.

یک ساکن مسکن مهر تقی آباد بیان داشت: به عنوان نمونه بجای لوله های پی وی سی از لوله های خرطومی که عمرکمتر از سه ماه دارند و زود فرسوده می شوند برای سایت استفاده شده است.

یکی دیگر از اهالی سایت تقی آباد یادآور شد: متاسفانه نظارت روی ساخت و ساز این واحدها بسیار کم بود و این امر سبب شد تا مصالحی نامرغوب در ساخت آن بکار گرفته شود.


این متقاضی مسکن مهر گفت: از هر نفر ۱۵۷ هزار تومان برای آسفالت و زیبا سازی بلوار سایت گرفتند ولی این طرح نیمه کاره رها شده است.

یکی دیگر ساکنان مسکن مهر تقی آباد عنوان کرد: بیشتر ساکنان مسکن مهر تقی آباد دچار دغدغه هستند و خواهان برنامه ریزی مسئولان برای رفع مشکلات موجود در این سایت هستند.

کرایلو معاون کار و امور اجتماعی گلستان در این زمینه گفت: بخشی از مشکلات مسکن ناشی از گروههای شش نفره بود که برای ساخت مسکن در سایت تقی آباد شکل گرفته بود.وی اظهار داشت: در این زمینه گروههای شش نفره ساخت شکل گرفته بود و اهالی خودشان انتخاب پیمانکار کرده بودند.

وی اظهار داشت: در بلوکهایی که توسط شرکت تعاونی مسکن مهر ساخته شد، مشکلات کمتر بوده و در مجموع نسبت به کار این شرکتها رضایت وجود دارد.

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات موجود ناشی از عدم ایفای وظایف توسط ناظران است، عنوان کرد: باید بررسی شود که چرا مسکن و شهرسازی به وظیفه خود به عنوان ناظر عالی خوب عمل نکرده اند.کرایلو گفت: تعاونیهای مسکن تقی آباد موفق بوده اند ولی می توانستند نظارت عالی داشته باشند تا نتیجه کار بهتر باشد.

وی تاکید کرد: بخشی از مشکلات به عهده تعاونی نیست و زیرساختها جزو راه و شهرسازی است و نظارت عالی بر ساخت وساز نیز برعهده مسکن و شهرسازی است.

کرایلو از صاحبان واحدهای مسکن مهر که دچار مشکل ساخت شده اند خواست برای پیگیری مسائل به فرمانداری مراجعه داشته باشند.

پروژه مسکن مهر تقی آباد ۴۲۳ واحدی است.

به گزارش مهر، تا پایان سال ۹۱ نیز، ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر دولتی و خود مالکی در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر در استان گلستان به بهره برداری خواهند رسید.

تاکنون حدود ۱۵هزار واحد مسکن مهر در نقاط مختلف استان طی دو مرحله در ماههای خرداد سال گذشته و اردیبهشت امسال به متقاضیان واگذار گردیده است و مرحله سوم افتتاح واحدهای مسکن مهر استان در شهریور ماه سالجاری باحضور مقامات کشوری صورت خواهد پذیرفت.