به گزارش افکارنیوز مهندس عبدالرضا اميدوار شهري روز شنبه در گفتوگو با ایسنا، افزود: بر اساس بررسي نقشههاي پيشيابي، از عصر شنبه و طي روز يكشنبه در برخي نقاط استانهاي فارس، شمال هرمزگان، جنوب كرمان و جنوب سيستان و بلوچستان بارش باران گاهي با رعد و برق و وزش باد پيشبيني ميشود. طي اين مدت در شمال سيستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبي نيز باد و گرد و خاك دور از انتظار نيست.

به گفته وی در این مدت در دامنه‌های البرز مرکزی واقع در استانهای مازندران، تهران و شمال سمنان نیز بارش پراکنده باران گاهی با رعد و برق رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اشاره کرد و گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی دو روز آینده برای ارتفاعات البرز و برخی نقاط استان هرمزگان، جنوب کرمان و شرق فارس در ساعات ‏بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. ‏همچنین تا روز سه‌شنبه در برخی مناطق جنوب غرب کشور رخداد باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست و در سایر مناطق کشور در این مدت آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

وي خاطرنشان كرد: بر اين اساس در روز يكشنبه آسمان تهران کمي ابري گاهي وزش باد در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و بارش پراکنده خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۲۶ و ۳۷ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد. همچنين در روز دوشنبه نيز آسمان پايتخت صاف تا کمي ابري گاهي وزش باد پيشبيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۲۶ و ۳۸ درجه سانتيگراد بالاي صفر خواهد رسيد.