به گزارش افکارنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به تعدادی از نادرترین گل های دنیا که در نقاط مختلف جهان قرار دارند و کم کم رو به نابودی می روند.

* کمپین



این گل تنها در کشور گیبلارتر پیدا می شود. این کشور یکی از مستعمرات انگلستان است. در سال ۱۹۹۲ بسیاری از محققان محیط زیست می پنداشتند که این گل به طور کامل از بین رفته است اما دو سال بعد در سال ۱۹۹۴ بار دیگر یک نمونه از این گل یافت شد. این گل که در ارتفاعات این کشور پیدا شده بود با تدابیر خاصی به یک پرورشگاه در انگلستان منتقل شد و هم اکنون تعداد این گل در حال افزایش است.

* جید وین



یکی دیگر از گل های بسیار کمیاب در سرتاسر جهان " جید وین " است. این گل که به صورت سرپایینی رشد می کند رگی مابین ابی و سبز دارد و نمایی بسیار زیبا را ایجاد می کند. البته این گل به خاطر شیره ای که در داخلش دارد خفاش ها را به خودش جذب می کند و همچنین بر اثر اسیب هایی که این خفاش ها به این گل وارد کرده اند هم اکنون از جمله نایاب ترین گل های دنیا شناخته می شود. زیستگاه اصلی این گل در فیلیپین است.

*منقار طوطی



این گل از سال ۱۸۸۴ به عنوان یکی از نادرترین گیاهان در دنیای وحش شناخته می شود و از همان موقع تحت حفاظت های ویژه قرار گرفته است. " منقار طوطی " همانطور که از اسمش هم مشخص است بسیار شبیه به منقار یک طوطی است و به طور بومی در جزایر قناری رشد می کند. البته در سال های گذشته تلاش های بسیاری برای افزایش تعداد این گل انجام شده است که البته بسیاری از آن ها موفق نبوده اند.

* عالم شکلاتی



این گل نیز یکی دیگر از نادرترین گل هایی است که وجود دارد و البته آنقدر تعدا ان کم است که می تواند گفت اصلا وجود ندارد. این گل به رنگ قهوه ای بسیار غلیظ است و همچنین شیره ای بسیار شیرین و خوشمزه نیز در داخلش دارد. این گل به صورت بومی در مکزیک پیدا می شود.

* کوکیو



یکی دیگر از گل های بسیار نادر دنیا از درختی در هاوایی نشئت می گیرد و در سال ۱۸۶۰ برای اولین بار دیده شد. این درخت به سختی توانست از اتفاقات مختلف جان سالم به در ببرد و در سال ۱۹۵۰ نیز از بین رفت. البته ۲۰ سال بعد یک درخت از این نوع پیدا شد که آن هم در سال ۱۹۷۸ در اتش سوخت و تنها یک شاخه از آن باقی ماند و هم اکنون از همان یک شاخه تعدادی درخت به این گونه تولید کرداند و در سراسر هاوایی وجود دارد.

*کادوپلو



این گل بسیار اسان کشت میشود اما دلیل آنکه این گل بسیار کمیاب است این است که بسیار سخت شکوفه می زند. این گل به صورت بومی در سریلانکا پیدا می شود و تنها در هنگام شب شکوفه می زنند و پس از آن به طئر عحجیبی از بین می روند. این گل همچنین تاریخ بسیار کهنی در ژاپن دارد و در آنجا نیز به " زیبای زیر نور ماه " معروف بوده است.

* ارکید روحی



با گونه های بسیار زیادی از گل های ارکید اشنا هستید و آن ها را می شناسید اما گونه ارکیده روح یا شبح یکی از نادرترین این گل ها است چرا که بسیار سخت می توان آن ها را قلمه زد. این گل نزدیک به ۲۰ سال پیش منقرض شد اما به تازگی دانشمندان توانستند دوباره ان را به حیات وحش باز گردانند. این گل بیشتر به صورت بومی در مناطقی از کوبا یافت می شود.

* یوتان پلو



این گل توسط یک کشاورز چینی به نام "دینگ" برای اولن بار کشف شد و البته بعدها افراد بسیار زیاد دیگری این گل را دیدند که در برخی محل های غیرعادی رشد می کند. این گل دارای ۲۸ تکه کوچک است و بسیاری از محققان می گویند که این گل هر سه هزار سال یک بار شکوه می زند و باید آن را یکی از نادرترین گل های دنیا دانست.