به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، حسن آقا یک بسیجی آزاده و شاخص و مذهبی بود و عراقیها خیلی تمایل داشتند که وی به حضرت امام (ره) توهین کند.

عراقیها راه به راه به حسن گیر می دادند که باید به امام توهین کنی، مرتب می گفتند، امام شما خوب نبود، حسن سرآمد بود و بچه ها حسابی قبولش داشتند و بعد از آن ماجرا بیشتر گل کرد و سر زبان بچه ها و عراقیها افتاد.

یک روز تو حیاط، هنگام هواخوری، عراقیها همه را جمع کردند، وسط محوطه اردوگاه ۱۲ حوض آب بود، عراقیها یک طرف حوض و ما اسرا طرف دیگرش جمع شدیم. یک افسر عراقی صدا زد " حسن تعال، حسن تعال ".

حسن خیلی آرام به طرف لبه حوض رفت و بدون مقدمه چینی گفت: آن قدیم ندیما یک دانشمندی بود به نام گالیله و بعد راجع به گالیله و اینکه زمین گرد است و به دور خورشید می چرخد و داستان محاکمه گالیله و … تعریف کرد.

سپس حسن آقای اردوگاه رو به عراقیها کرد و داد کشید: آقای سربازان عراقی، آقای افسران، شما هی بگویید، امام بد، ولی واقعا امام ما بسیجی ها خیلی خوب بود. به اینجا که رسید بچه های اردوگاه فریاد زدند: " درود بر حسن گالیله ".

همه برای حسن کف زدیم و هورا کشیدیم، فریاد " حسن گالیله، حسن گالیله " همه جا را پر کرده بود و ناگهان عراقیها مثل کرکس و جغد ریختند روی سرما و با مشت و لگد، کابل و باتوم و شلاق به جانمان افتادند، آژیر اردوگاه را هم کشیدند و هر چه سرباز بود وارد معرکه شدند و تلافی شکست را درآورند و از آن پس حسن رفسنجانی به حسن گالیله معروف شد.

اینها بخشی از خاطرات حماسه ولایتمداری آزاده و جانباز، حاج شیخ حسن اصغرنژاد بود که توسط غلامعلی نسائی جانباز دوران دفاع مقدس و نویسنده حوزه ایثار و شهادت گلستان، در کتاب " زود پرستو شو بیا " به رشته تحریر درآمده است.

غلامعلی نسائی جانباز دوران دفاع مقدس و نویسنده کتابهای دفاع مقدس با تاکید بر اینکه یکی از راههای انتقال فرهنگ ارزشی، توجه به کارهای ماندگار از جمله نوشتن است، گفت: متاسفانه برای نوشتن در حوزه شهدا و دفاع مقدس هیچ اهمیت قائل نمی شوند.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به عنوان نمونه اگر درباره شهدا و دفاع مقدس ننویسم کسی نمی گوید چرا نمی نویسی و یا چرا می نویسی.

وی عنوان کرد: همچنین اگر کتابی در حوزه دفاع مقدس نوشته شود، حمایتی نمی شود و رانت بازی در این حوزه وجود دارد و اگر رانتی داشته باشید کتابت بزرگ می شود و به دست مخاطب می رسد.

نسایی بیان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت در حصار متولیان فرهنگی مثل بنیاد شهید، نشر و ارزشهای دفاع مقدس و.. است و یک سری تولیدات بخشنامه ای در این مراکز تولید می شود که هیچ ارزشی ندارد و بیشتر در قفسه ها خاک می خورد.

این نویسنده حوزه دفاع مقدس گفت: همچنین نویسندگانی که با زحمت خاطرات دوران دفاع مقدس را استخرج می کنند، هیچ ارزشی برای کارش قائل نمی شوند.

وی عنوان کرد: متاسفانه برای نویسنده آن ور آبی بیشتر ارزش قائل می شوند تا نویسنده دفاع مقدس.

نسایی به دیگر تالیفش با عنوان فانوس کمین اشاره و اضافه کرد: این کتاب خاطرات از حماسه آزادگان لشگر ۲۵ کربلا و گردان یا رسول است که همه آنها نخبه بوده اند و همه آنها اسیر می شوند.

کم توجهی به حوزه دفاع مقدس مورد انتقاد مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت به نحوی که ایشان معتقدند: در بازخوانی خاطرات دفاع مقدس کم کاری صورت گرفته است و باید درباره اسارت، کتاب نوشته و فیلم ساخته شود و رسانه های خاطرات را بازگو کنند.

لزوم توجه به دغدغه رهبری، حمایت از نویسندگان حوزه دفاع مقدس و تولیداتشان است که باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.