به گزارش افکارنیوز به نقل از ايسنا، غلامرضا معصومی در اين باره گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته مراکز مدیریت و حوادث فوریت های پزشکی و تکنسین های اورژانس سراسر کشور برای پوشش امدادی در راهپیمایی روز قدس در مسیر راهپیمایی ها و نقاط از پیش تعیین شده مستقر خواهند بود و در صورت نیاز، خدمات پزشکی و امدادی رایگان را در طول زمان راهپیمایی به هموطنان ارائه می کنند.

وی افزود: در شهر تهران نیز مرکز اورژانس تهران متولی این امر می باشد و ۳۸ دستگاه آمبولانس، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و شش دستگاه موتور آمبولانس و بیش از ۱۵۰ تن از پرسنل اعم از پزشک، پرستار و تکنسین فوریت های پزشکی در طرح پوشش امدادی راهنمایی روز قدس شرکت می کنند.

رییس مرکز مدیریت حوادثو فوریت های پزشکی کشور در خصوص مراسم روز عید سعید فطر نیز گفت: در روز عید فطر نیز تمامی مراکز مدیریت حوادثو فوریت های پزشکی و تکنسین های اورژانس سراسر کشور جهت امدادرسانی به نمازگزاران در موارد پزشکی احتمالی در حالت آماده باش قرار دارند. همچنین در محل برگزاری نماز عید فطر، آمبولانس و تکنسین های اورژانس ۱۱۵ حضور خواهند داشت.

معصومی در ادامه افزود: در شهر تهران، مرکز اورژانس تهران متولی پوشش امدادی نماز عید فطر خواهد بود و ۴۷ دستگاه آمبولانس، شش دستگاه اتوبوس آمبولانس، هشت دستگاه موتور آمبولانس به همراه بیش از ۱۶۰نفر از پزشکان، پرستاران و تکنسین های اورژانس ۱۱۵ همراه با تجهیزات و امکانات پزشکی مورد نیاز در محل برگزاری نمار عید فطر از ساعت ۲۳ شب قبل تا پایان مراسم مستقر خواهند بود.

وی همچنین گفت: هموطنان علاوه بر مراجعه حضوری به واحد های مستقر اورژانس، می توانند با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و از خدمات پزشکی رایگان بهره مند شوند.