به گزارش به نقل از مهر، با اینکه این زوج جوان روابط خوبی با یکدیگر نداشتند،؛ اما اختلاف اصلی و اساسی جوان به قتل رسیده با خانواده همسرش به ویژه از گرایشات و علاقه او به دین اسلام ناشی می شده است. این قتل برنامه ریزی شده توسط پدر حدوداً ۵۰ ساله خانواده انجام گرفته است. وی در ویلای دخترش، داماد خود را به وسیله یک کالیبر ۱۲ به ضرب دو گلوله از پای در آورد.


یکی از همسایه ها که متوجه سر و صدای مشکوکی از داخل ویلا شده بود، پدر خانواده را در حالی که سعی داشته بدن بی جان مرد جوان را در صندوق عقب اتومبیل جای دهد، می بیند و فوراً با اداره پلیس برای گزارش حادثه تماس می گیرد.


به گزارش «فرانس پرس»، این قتل برنامه ریزی شده دقیقاً در همان روزی اتفاق افتاده است که وزیر کشور فرانسه لیست مناطق امن در فرانسه را اعلام کرده است. این فهرست، که شامل ۱۵ منطقه جغرافیایی فرانسه می باشد که در زمینه راهکارها و ابزارهای مبارزه با جرم از تمرکز بالاتری برخوردارند، شهر «وورت - سنت - گیل» را نیز در بر می گیرد.


بررسی این پرونده تحت عنوان «قتل با انگیزه قبلی» به قاضی تحقیق ناحیه " «نیم» سپرده شد. طبق برخی شایعات بی اساس منتشر شده توسط بعضی سایتهای ضد اسلام، اقدام خشونت بار پدر دختر در دفاع از دخترش بوده است. بنا بر شایعات مذکور، مرد جوان سعی در اجبار همسر خود به پذیرش دین اسلام داشته است. این شایعات قویاً مورد انتقاد و تکذیب قرار گرفته است.


به نظر می رسد انتشار دهندگان این شایعات بی پایه، قصد قهرمان سازی از این قاتل ۵۳ ساله را دارند.