به گزارش افکارنیوز 'شهزاد محمدیان' روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بی تحركی، كم خوابی، خستگی و بیماری، كودك را بی اشتها می كند و لازم است والدین پس از استراحت به كودكان خود غذا بدهند.

وی با اشاره به اینکه تغذیه دوران کودکی از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار داشت: هنگام تغدیه کودکان باید وقت کافی برای غذا دادن در نظر گرفت و در غذا دادن به کودکان نبایستی عجله کرد.

به گفته وی اگر غذای مورد علاقه کودک، پشت سرهم به او داده شود، کودک از خوردن آن، خودداری خواهد کرد.

محمدیان اضافه کرد: رنگ و شکل مواد غذایی، در اشتهای کودک وعلاقه او به غذا اثر می گذارد. خوردن غذاهایی به رنگ سبز، زرد و نارنجی برای او جالب است.

وی توصیه کرد: خانواده ها کودکان را با غذاهای جدید آشنا کنند و بزرگترها ابتدا غذاهای جدیدی بخورند تا الگویی برای کودک باشد هنگام غذا خوردن، با کودک بازی نکنند و حواس او را با تماشای تلویزیون پرت نکنند.

کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت: کودکان برای غذا خوردن شرایطی را در نظر می گیرند و ضروری است خانواده ها آن را بپذیرید و فراموش نکنند آنچه از نظرما نامعقول است شاید برای کودکتان – در آن شرایط – کاملا پذیرفتنی باشد و قبول آن باعثبهبود وضعیت روحی کودک می شود.

وی یادآور شد:برخی كودكان با نخوردن غذا جلب توجه می كنند و این شرایط معمولا در خانواده های تك فرزندی دیده می شود كه با تمام وجود در مركز توجه والدین و اطرافیان قرار دارند.