به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمینلرزه تبریز را ساعت ۲۲.۳ به بزرگی ۴.۶ریشتر اعلام کرد.این زمین‌لرزه در موقعیت ۳۸.۴۵ شمالی و ۴۶.۷۵شرقی و عمق ۱۹ کیلومتر صورت گرفته است.مرکز این زمین‌لرزه ۱۰ کیلومتری ورزقان، ۲۸ کیلومتری اهر، ۳۶ کیومتری خواجه و ۵۱۵ کیلومتری تهران، اعلام شده است.

براساس این گزارش، بعد از این زمین لرزه ساعت ۲۱.۵۲ به بزرگی ۲.۵ و ساعت ۲۲.۰۳ به بزرگی ۲.۶ بار دیگر ورزقان را لرزاند.زلزله امشب ورزقان که به دنبال ۸۰۰ پس‌لرزه از زلزله شش ریشتری زلزله روز شنبه بیست و یکم هفته جاری در ورزقان و ۶.۲ ریشتری در همان روز در شهرستان اهر اتفاق افتاد برای چندین بار موجب وحشت مردم تبریز شد و بیشتر مردم وحشت‌زده بار دیگر به خیابان‌ها فرار کردند.به دنبال این پس‌لرزه بیشتر مردم تبریز بساط چادرها بار دیگر را در پارک‌های این شهر پهن کردند و می‌خواهند شب را در پارک بمانند. در هفته جاری بیشتر مردم تبریز به دنبال پس لرزه‌های زلزله‌های اهر و هریس شب را در پارک‌ها سپری می‌کنند و برخی نیز تبریز را به شهرستان‌ها و حتی استان‌های دیگر ترک کرده‌اند.

هنوز از میزان خسارت این زمینلرزه در ورزقان گزارشی نشده و اما گروههای امداد بار دیگر به مناطق روستایی این شهرستان اعزام شدند.