عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل وزارت ورزش قطعی است و در صورت تایید شورای نگهبان این وزارتخانه در همین دولت دهم تاسیس خواهد شد.

علی اصغر یوسف نژاد در گفت‌وگو با برنا اظهار داشت: بنده طراح وزارت ورزش بودم. من به همراه ۲۰ نماینده دیگر طرحی مبنی بر تبدیل سه سازمان زیر مجموعه ریاست جمهوری را به وزارتخانه ارایه دادیم که یکی از آنها تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش بود.

وی ادامه داد: فوریت این طرح ۶ مردادماه سال ۱۳۸۹ به تصویب رسید و به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رفت. پس از بررسی های صورت گرفته و نظر نمایندگان مجلس این طرح منجر به تشکیل وزارت ورزش و جوانان شد که کلیات آن نیز به تصویب رسید.

نماینده مردم ساری خاطرنشان کرد: روز یکشنبه جزئیات این طرح مورد بررسی قرار می گیرد تا اگر تغییراتی لازم بود در آن اعمال شود. تشکیل وزارت ورزش و جوانان قطعی است و شاید تنها در جزئیات تغییراتی حاصل آید. این طرح پس از تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود و شوار نیز ظرف ۱۰ روز نظر خود را اعلام می کند.

در صورت تائید شورای نگهبان وزارت ورزش و جوانان از چه زمانی آغاز به کار خواهد کرد؟!
یوسف نژاد در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: از همین دولت دهم تشکیل خواهد شد. اگر طرح به تصویب شورای نگهبان برسد رییس جمهور وزیر پیشنهادی خود را معرفی و وزارت خانه تشکیل خواهد شد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در ادامه به مخالفت های صورت گرفته با این طرح اشاره داشت و تصریح کرد: بستگی دارد از چه زاویه ای به این موضوع نگاه شود. اگر دستگاه ورزش را به عنوان سیاست گذار ، برنامه ریز و ناظر بر امور ورزش باشد و از کارهای تصدی گری ، تیمداری و ساخت وساز دور شود این طرح، طرح خوبی خواهد بود. متاسفانه امروز دستگاه ورزش تیمداری را در دستور کار دارد، تمام ساخت و سازهای ورزش را زیر نظر گرفته ، مسائل حاشیه ای زیادی در خود دارد و به برخی امور نه چندان مهم توجه دارد که در آن ضرورتی احساس نمی شود. با تشکیل وزارت ورزش و پاسخگویی وزیر آن به مجلس شورای اسلامی، رویه و نگرش دستگاه ورزش تا حدود زیادی تغییر خواهد یافت.