آتشسوزي در نقاطي از جنگلهاي بخش مركزي شهرستان بهشهر از عصر روز گذشته شدت گرفت.

دو هفته گذشته نقاطی از جنگل‌های بخش مرکزی شهرستان بهشهر که از راه‌های کوهستانی و صعب العبور است، طعمه حریق شد و با وجود تلاش‌های مردم و مسئولان برای اطفای حریق، سرانجام باران رحمت الهی توانست این آتش سوزی‌ها را مهار کند.

طی دو روز گذشته خبرهایی از آتش سوزی مناطق دیگری از جنگل‌های بخش مرکزی داشتیم که از عصر روز گذشته بر شدت این آتش سوزی‌ها افزوده شد.

صبح امروز فرماندار بهشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آتش‌سوزی‌ها از عصر روز گذشته شدت یافته، عملیات اطفای حریق با کمک اهالی روستاهای ولم، شیرداری، رودبار، محمد آباد، شهید آباد و کنت همچنین با کمک ادارات زیر مجموعه ستاد حوادثغیرمترقبه در حال انجام است.

محمدرضا البرزی ادامه داد: از آنجا که این مناطق از نقاط صعب العبور هستند، کار اطفای حریق مشکل است اما مردم و مسئولان شهرستان همت زیادی به خرج می‌دهند و امیدواریم تا عصر امروز بتوانیم آتش‌سوزی را مهار کنیم.

رئیس ستاد مدیریت بحران و فرماندار بهشهر با قدردانی از زحمات مردم، مسئولان محلی و مسئولانی ذیربط شهرستانی، گفت: نیازی به بالگرد نیست و هم‌اکنون حدود ۳۰۰ نفر در حال خاموش کردن آتش هستند.

* مهار صدر درصدی آتش دست‌های باران را می‌طلبد

اما بخشدار مرکزی اظهار داشت: مهار کامل و صد درصدی آتش با بارش باران رحمت الهی امکان‌پذیر است.

عبدالله ریاحی تصریح کرد: برخی از نقاط آتش گرفته در ادامه نقاطی است که هفته‌های گذشته مورد حریق واقع شده و برخی نقاط هم برای نخستین بار است که طعمه حریق شده است.

رياحي با بيان اينكه علت آتشسوزيها هنوز مشخص نيست، اظهار داشت: در اين زمينه نمي انيم نظري بدهيم و نيروي انتظامي در حال بررسي علت است.