به نوشته خبرگزاری مهر، معاون وزیر نفت در خصوص اختلاف قیمتی بین فرآورده های عرضه شده در داخل کشور با فوب خلیج فارس توضیح داد: با افزایش قیمت جهانی نفت در روزهای اخیر قیمت هر لیتر بنزین به ۸۳۰ تومان، گازوئیل به ۷۸۰ تومان، نفت سفید به ۸۲۰ تومان، نفت کوره به ۵۵۰ تومان و گاز مایع به یکهزار و ۵۰ تومان رسیده است.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی هزینه تخلیه، بارگیری، انتقال و توزیع هر لیتر فرآورده نفتی را ۱۱۰ تومان اعلام کرد و یادآور شد: هزینه مالیات بر ارزش افزوده هم شامل حال واردات و توزیع فرآورده های مختلف نفتی می‌شود.

الف نوشت:
آقایان مسئولین بهتر است که قبل از اینکه هر حرفی بزنند کمی هم حساب و کتاب بکنند.
همین حالا یعنی ساعت ۱۷ دقیقه بامداد چهارشنبه هشتم دی ۱۳۸۹ قیمت بنزین در شهر هوستن آمریکا را چک کردم که پممپ بنزینهای زیادی بنزین را با قیمت هر گالن ۲٫۷۴ دلار عرضه می کنند. که با تبدیل به لیتر میشود هر لیتر ۰٫۷۲۳۸ دلار و با حساب دلار ۱۰۲۰ تومان قیمت هر لیتر بنزین میشود ۷۳۸ تومان.
البته باید به خاطر داشت که این قیمت شامل ۲۶ سنت مالیات به ازای هر گالن یا ۷۰ تومان مالیات به ازای هر لیتر است.
این در حالی است که هزینه های دستمزد و نیروی انسانی از کارگر پمپ بنزین تا حقوق راننده تانکر و مهندسین و کارگران شاغل در پالایشگاهها حد اقل ۱۰ برابر ایران است. به طور مثال یک مهندس تازه کار اینجا حدود ۶۰۰-۷۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد در حالی که یک مهندس شیمی تازه شاغل در آمریکا حدود ۶۰۰۰ الی ۷۰۰۰ دلار حقوق ماهانه می گیرد.
محض اطلاع بیشتر آقایان متوسط قیمت بنزین در شهر هوستن در این لحظه پس از افزایش قیمت نفت خام ۲٫۸۸ دلار، و متوسط آمریکا ۳٫۰۴ دلار است.

البته ممكن است واقعا قیمت تمام شده بنزین اینجا گران درآید كه مردم مسئول آن نیستند و در صورت تغییر ساز و كار وزارت نفت و سپردن كار به مردم قطعا هزینه ها خیلی پایین تر خواهد امد.