نوجوان ۱۳ ساله كه به انگيزه انتقامگيري از پدرش، برادر ۴ ساله خود را در باغ متروكهاي در ماهدشت كرج كشته بود، دستگير شد. عامل جنايت كه به موادمخدر (كراك) اعتياد دارد، در بازجوييهاي پليسي مدعي شد پس از مشاجره با پدرش ، برادر كوچكترش را كتك زده، سپس او را خفه كردهاست.

به گزارش «جام‌جم»، روز ۷ دی امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ کرج تماس گرفت و از کشف جسد پسری ۴ ساله در باغ متروکه‌ای در ماهدشت کرج خبر داد.

دقایقی بعد از این تماس، ماموران کلانتری ماهدشت به محل کشف جسد اعزام و با جسد پسری ۴ ساله روبه‌رو شدند که روی گردن وی نیز آثار خراشیدگی وجود داشت.

با دستور قضایی بازپرس کشیک ویژه قتل دادسرای کرج، جسد به پزشکی قانونی منتقل شد.

در جستجوی پدر و برادر مقتول

به این ترتیب ماموران جستجو برای یافتن خانواده مقتول را آغاز کردند تا این که در ادامه تحقیقات معلوم شد مقتول، میثم نام داشته و همراه برادر ۱۳ ساله و پدرش در خیابان‌های شهر ضایعات جمع می‌کرده‌اند.

با مشخص شدن این موضوع، تحقیقات کارآگاهان جنایی آگاهی استان البرز ادامه یافت.

دستگیری مظنونان حادثه

کارآگاهان جنایی چند روز بعد از حادثه، پدر و برادر مقتول را در حال جمع‌آوری ضایعات در باغ متروکه‌ای در ماهدشت شناسایی و به عنوان مظنونان پرونده بازداشت و به اداره جنایی پلیس منتقل کردند.

پدر مقتول در بازجویی‌های پلیسی گفت: به خاطر این که به موادمخدر(کراک) اعتیاد دارم و پسر ۱۳ ساله‌ام نیز در دام اعتیاد گرفتار شده است، همسرم از من طلاق گرفت و ۲ پسرم با من زندگی می‌کردند.

وی افزود: برای گذران زندگی و تامین هزینه موادمخدر ضایعات جمع می‌کردیم و می‌فروختیم.

مرد معتاد یادآور شد: شب حادثه بعد از جمع‌آوری ضایعات، به باغ متروکه‌ای رفته و هر سه آنجا خوابیدیم. صبح که بیدار شدیم، چند بار میثم(مقتول) را صدا زدم ولی پاسخی نداد.

پدر افزود: متوجه شدم فرزند کوچکم مرده ‌است. پسر دیگرم را از خواب بیدار کرده و با رها کردن جسد در محل، ۲ نفری باغ را ترک کردیم.

با ثبت اظهارات مرد معتاد، پسر ۱۳ ساله‌اش نیز در بازجویی مدعی شد روز حادثه پدرش را بالای سر برادرش مشاهده کرده و گمان می‌برد او عامل جنایت است.

ماموران با توجه به تناقض‌گویی‌های متهمان، دوباره از آنها بازجویی کردند تا این که روز گذشته پسرنوجوان به قتل برادرش اعتراف کرد.

قتل به خاطر انتقام از پدر

متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت: پدرم وقتی معتاد شد، زندگی‌مان از هم پاشید. در جریان درگیری او با مادرم، من هم در دام اعتیاد گرفتار شدم و مادرم از پدرم طلاق گرفت.

متهم نوجوان یادآور شد: پدرم مرا در این منجلاب گرفتار کرد و چون به برادر کوچکم بیش از من توجه می‌کرد، کینه‌اش را به دل گرفتم و در صدد انتقام بودم.

وی افزود: روز حادثه در غیاب پدرم، برادرم را کتک زده و سپس خفه کردم. وقتی پدرم متوجه ماجرا شد، پلیس را در جریان قرار داد و هر دو فرار کردیم و قرار شد در صورت دستگیری، راز قتل را پنهان کنیم.

بنابر این گزارش، در پی اظهارات متهم، پدرش گفته‌های فرزندش را تایید کرد.

براي متهمان از سوي بازپرس حسيني رازليقي، رئيس شعبه اول دادسراي جنايي كرج قرار قانوني صادر شد. تحقيقات در اين باره ادامه دارد.