براساس گزارش دیلی میل، تزل كه از سال ۱۹۹۲ عكاسی آماتور میكند اظهار داشت: نیمه شمالی آفریقا زیباترین آسمان شب را دارد.

به گزارش مهر، اگر شما در شهر زندگی می‌کنید، حتما تاکنون فراموش کرده‌اید که در بالای سر شما میلیاردها ستاره درحال درخشیدن هستند. صحنه‌‌هایی بسیار دیدنی که به دلیل آلودگی‌های نوری شهرها ناپدید شده‌اند.

در این راستا، یک عکاس آماتور اهل ترکیه به نام «تونک تزل» تصویری شگفت‌انگیز از آسمان شب در بیابان لیبی گرفته است که در آن می‌توان چکیده‌ای از آنچه که در تمام کهکشان راه شیری وجود دارد را دید.

تونک تزل، این تصویر را ۷ دسامبر گذشته یک ساعت پس از غروب آفتاب گرفته و تمام صورت‌های فلکی را در آن مشخص کرده است.

این عکاس خوش ذوق در این خصوص گفت: «من ۶ تصویر با پانورامای ۲ در ۳ گرفتم و بعد با کمک یک نرم‌افزار پردازش عکس، این تصویر نهایی را ساختم.»

وی افزود: «پس از اینکه آسمان به‌اندازه کافی تاریک شد، راه شیری از راست افق جنوب غربی رویت شد. به خاطر آسمان پاک و شفافی که غروب می‌کرد توانستم نور منطقه البروج را به راحتی از چپ افق جنوب غربی مشاهده کنم.»

براساس گزارش دیلی میل، «تزل» که از سال ۱۹۹۲ عکاسی آماتور می‌کند اظهار داشت: «نیمه شمالی آفریقا زیباترین آسمان شب را دارد.»

این عکاس ترک برای سازمان «دنیا در شب»(TWAN) کار می‌کند. هدف اصلی این گروه تولید و عرضه مجموعه‌ای از عکسها و فیملهایی از جذابیتهای آسمان است.
تصویر آسمان شب در بیابان لیبی
در این تصویر سراسر منطقه البروج مشخص شده است. برای مثال میتوان صورتهای فلكی دلو، پگاسوس، عقاب، بربط، مارگیر، هركول، قنطور، دم مار، كماندار، ماكیان، مرغ ماهیخوار و... و همچنین سیارههای عطارد، مشتری و اورانوس را مشاهده كرد