به گزارش افکارنیوزسردار اسکندر مومنی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه عید نوروز نقطه عطف ترافیک برون‌شهری و مهر ماه نقطه عطف ترافیک درون‌شهری است، گفت: در نیمه نخست سال به دلیل طولانی بودن روز و توزیع سفرها، تعطیلی مراکز آموزشی و مسافرت تعداد زیادی از شهروندان، بار ترافیک خود را نشان نمی‌دهد اما با بازگشایی مدارس و ورود حدود ۱۰ میلیون دانش‌آموز و معلمان آنها به مدارس، شاهد افزایش بار ترافیکی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه آمارها نشان می‌دهد از مهرماه سال گذشته تاکنون، یک میلیون دستگاه خودرو به تعداد خودروهای کشور افزوده شده و مصرف سوخت نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم بار ترافیک در مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد و نسبت به شهریور ماه حدود ۳۰ درصد افزایش یابد.

رییس پلیس راهور ناجا از تدابیر ویژه پلیس برای کنترل ترافیک مهر ماه خبر داد و گفت: نظارت بر سرویس مدارس، هماهنگی با شهرداری‌ها برای ایمن‌سازی معابر، آماده‌باش ۱۰۰ درصدی نیروهای پلیس در نیمه نخست مهرماه، استفاده از تمام تجهیزات از جمله بالگرد برای نظارت بر کنترل ترافیک سال جدید تحصیلی و … از جمله برنامه‌های اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی برای بازگشایی مدارس است.

ممنوعیت هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون‌شهری در مهرماه

وی با اشاره به پیش‌بینی حجم بالای ترافیک در روزهای پایانی شهریور و مهر ماه، گفت: بر این اساس انجام هرگونه عملیات عمرانی در معابر درون‌شهری در مهرماه ممنوع است.

رییس پلیس راهور ناجا همچنین به ساماندهی سرویس مدارس اشاره و تاکید کرد: مدیران مدارس نباید از سرویس‌های غیرمجاز و فاقد برچسب استفاده کنند که بر این اساس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با متخلفان در این زمینه برخورد می‌کنند.

بالگردها ترافیک مهر را کنترل می‌کنند

بکارگیری نیروهای کمکی برای روانسازی ترافیک مهر

وی از بکارگیری نیروهای کمکی برای روانسازی ترافیک درونشهری مهرماه خبر داد و به ایسنا گفت: این نیروها در مهرماه به کمک نیروهای پلیس راهور برای روان‌سازی ترافیک می‌آید.

رييس پليس راهور ناجا از بكارگيري امكانات پروازي براي كنترل ترافيك از طريق هوايي در مهرماه خبر داد و گفت: بر اين اساس بالگردهاي هواناجا ترافيك مهرماه را در سراسر كشور كنترل ميكنند.