به گزارش افکارنیوزمهندس عبدالرضا امیدوارشهری روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی کشور گفت: بر این اساس بارش در روز دوشنبه در استان‌های گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و آذربایجان شرقی و در روز سه‌شنبه علاوه بر مناطق فوق در استان‌های مازندران و گلستان از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در مناطق یاد شده آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی می‌شود که بدین ترتیب انتظار می‌رود دمای هوا در این مناطق بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش یابد.

وی تاکید کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما، رگبار و رعد و برق و وزش باد با شدت بیشتری برای سواحل دریای خزر، شمال غرب، دامنه‌های البرز رخ خواهد داد و دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود. از سوی دیگر شرایط برای تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق در بعدازظهر سه‌شنبه مهیاست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از این رو در اواخر وقت سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه برای برخی مناطق غربی کشور پدیده باد و گرد و خاک به همراه کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود و در روزهای پایانی هفته در برخی مناطق شرقی کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک رخ خواهد داد.

وي به وضع هواي تهران اشاره كرد و گفت: بر اين اساس در روز دوشنبه آسمان تهران نيمهابري گاهي وزش باد در بعدازظهر افزايش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۲۰ و ۳۱ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد. همچنين در روز سهشنبه نيمه ابري گاهي وزش باد دربعدازظهر افزايش ابر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۱۹ و ۲۹ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد.