به گزارش افکارنیوز، مهر به نقل از پایگاه السومریه، منابع امنیتی و بیمارستانی عراق اعلام کردند: تا ظهر امروز در اثر انفجار خودروهای بمبگذاری شده و حملات افراد مسلح در بغداد و دیگر استانهای این کشور ۵۴ نفر کشته و ۲۷۱ نفر دیگر زخمی شده اند.

در بغداد در اثر انفجار سه خودروی بمبگذاری شده در منطقه التاجی در شمال این شهر شش نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

در منطقه حمید شعبان در غرب ابوغریب در بیست کیلومتری بغداد در اثر درگیری ارتش عراق با گروههای مسلح، سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در استان دیالی در اثر انفجار بمب در ناحیه بنی سعد در جنوب غرب بعقوبه سه غیر نظامی زخمی شدند. در ناحیه السعدیه در ۶۰ کیلومتری شمال بعقوبه دو سرباز عراقی کشته شدند.

در منطقه کنعان در هیجده کیلومتری بعقوبه در اثر انفجار بمب یک سرهنگ عراقی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در استان نینوی در اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده در غرب موصل دو غیر نظامی کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند. در انفجار دو بمب در مرکز موصل نیز چهار غیر نظامی زخمی شدند.

در شرق موصل نیز در اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده دو غیر نظامی زخمی شدند. در منطقه الشهدا در غرب موصل نیز در اثر حمله افراد مسلح یک غیر نظامی کشته شد.

نیروهای عراقی در منطقه البوبر در سی کیلومتری غرب موصل نیز یک فرد انتحاری که خودروی بمبگذاری شده را می راند دستگیر کردند. در منطقه الوحده در شرق موصل نیز یک سروان در اثر انفجار بمب کشته شد.

در تکریت در استان صلاح الدین نیز سرهنگ ثائر ادریس و یکی از محافظانش در اثر انفجار بمب کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در شمال غرب کرکوک هشت نفر در اثر انفجار بمب کشته و ۲۹ نفر دیگر زخمی شدند. در جنوب غرب کرکوک نیز چهار نفر در اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده زخمی شدند در همین منطقه در اثر انفجار در مسیر گشتی نیروهای عراقی پنج نفر دیگر زخمی شدند.

در اثر انفجار بمب در نزدیکی ساختمان اطلاعات پلیس در کرکوک سه نفر کشته و ۱۱۶ نفر زخمی شدند.

درمنطقه سوق المسطر در منطقه القبله در بصره در اثر انفجار خودروی بمبگذاری شده دو سرباز و یک غیر نظامی کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شدند.

در استان ذی قار در اثر انفجار بمب دو غیر نظامی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

در حمله به حسینیه ای منطقه علی الشرقی در استان استان میسان در اثر انفجار دو خودروی بمبگذاری شده ۱۴ نفر شهید و ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند.