به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رابرت باتلر، قاتل ۱۷ ساله، که فرزند یکی از نیروهای امنیتی آمریکاست با تیراندازی در دبیرستانی در نبرسکا، معاون مدرسه را به قتل رساند و سبب ایجاد رعب و وحشت بین دانش آموزان شد.

این نوجوان که هنوز دو ماه از ورودش به این دبیرستان نگذشته بود، پیش از اینکه از محل حادثه بگریزد با تیراندازی به سوی مدیر دبیرستان وی را نیز به شدت در درون خودرواش زخمی کرد.

مسئولان مربوطه از ارائه اطلاعات درباره انگیزه و دلایل عمل تبهکارانه این جانی آمریکایی خودداری کردند.

مقامات پلیس گفتند، ویکی کاسپار ۵۸ ساله، معاون مدیر این دبیرستان بر اثر شدت جراحات تنها چند ساعت پس از تیراندازی در بیمارستان درگذشت. این درحالی است که کورتیس کیس ۴۵ ساله، مدیر این دبیرستان که براثر تیراندازی این نوجوان آمریکایی به شدت مجروح شده بود، در شرایط وخیمی در بیمارستان به سر می برد.

دانش آموزانی که شاهد این حادثه بودند، اظهار داشتند: اقدام تبهکارانه این نوجوان آمریکایی فضایی از وحشت را در سراسر این دبیرستان ایجاد کرده بود، به گونه ای که دانش آموزانی که در اتاقها پنهان شده بودند، از شدت ترس گریه می کردند.

رابرت، در نوامبر سال گذشته میلادی از یکی از دبیرستانهای لینکن در جنوب غرب اوماها به این دبیرستان منتقل شده بود. وی در صفحه فیس بوک درباره اعمال شیطانی خود هشدار داده بود و گفته بود که شرایط این دبیرستان سبب خشونت وی شده است. دوستان این نوجوان آمریکایی گفتند بدرفتاری دیگران با وی سبب بروز چنین اعمالی شده است.