مهر: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - نوشهر گفت: بر اثر آتش سوزی های دو ماه اخیر، ۳۰ هکتار از جنگل های چالوس خسارت دید.

سید ابوطالب وهابی صبح پنج شنبه در جلسه شورای حفظ اراضی منابع طبیعی مازندران در چالوس افزود: میزان خسارت ناشی از این آتش سوزی نوع سطحی را به ارزش ۱۵ میلیارد ریال است.

وی افزود: در جریان آتش سوزی روزهای گذشته مردم منطقه با تلاش شبانه روزی خود یاعثدلگرمی ماموران منابع طبیعی بودند و نشان دادند که جنگل و منابع طبیعی از چه جایگاه مهمی در بین مردم برخوردار است و مردم منابع طبیعی را متعلق به خود می‌دانند و برای حفظ آن با تمام وجود تلاش می‌کنند.

وهابی در ادامه توجه و اهمیت مسئولان به آتش سوزی را قابل تقدیر دانست و افزود: توجه مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در این روزهای سخت موجب ایجاد توانی مضاعف در نیروهای اطفاء حریق می‌شود.

وی با تشکر از نیرو‌های مردمی روستای ذوات و روستاهای همجوار، ستاد مدیریت بحران استانداری، فرمانداری چالوس، بخشداری‌ها، شهرداری‌های حوزه غرب مازندران، فرودگاه نوشهر، جمعیت هلال احمر استان مازندران و شهرستان چالوس، اداره محیط زیست شهرستان چالوس و نوشهر، نیروهای نظامی و انتظامی، پایگاه‌های مقاومت، تیپ سوم پیاده امامت و دانشکده علوم و فنون جواد الائمه چالوس و تمام روسای ادارات و نهادهای شهرستان چالوس بار دیگر بر لزوم تجهیز یگان حفاظت منابع طبیعی به تجهیزات وهواپیمای ویژه اطفاء حریق تاکید کرد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نوشهر حدود ۵۵۰ هزار هکتار از عرصههای جنگلی و مرتعی را تحت پوشش دارد.