فرمانده انتظامی كشور گفت: پلیسهای خلافكار در سه موضوع رشوه، نظر سوء ناموسی در محل كار و همكاری با مجرمین بدون ملاحظه اخراج میشوند.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم شامگاه چهارشنبه در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی در مورد توجه به ترویج فضائل اخلاقی و اسلامی اظهار داشت: برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری، ویژگی رسیدن به پلیس شایسته و بایسته جامعه اسلامی را در چشم‌انداز ۲۰ ساله نیروی انتظامی مورد توجه قرار دادیم.

وی اولین گام در راستای توجه به تدین پرسنل انتظامی را جذب نیروهای متدین عنوان کرد و یادآور شد: حدود ۹۵ درصد از ورودی‌های پلیس را بسیجیان و خانواده‌های شهیدان و جانبازان تشکیل می‌دهند که ۷۵ درصد از این افراد جزو بسیجیان فعال هستند و ۵ درصد بقیه از طریق کنکور جذب می‌شوند.

فرمانده ناجا با اشاره به برخوردهای انضباطی با پلیس‌های خطاکار گفت: رشوه‌گیری ولو پنج هزار تومان برای یک بار، نظر سوء ناموسی در محیط کاری و همکاری با مجرمین سه موضوعی است که اگر نیروهای پلیس در این موارد مرتکب خلافی شوند بدون ملاحظه از نیروی انتظامی اخراج می‌شوند.

احمدی مقدم به حوادث پس از انتخابات سال گذشته اشاره كرد و یادآور شد: یكی از شگردهای دشمنان این بود كه نیروهای پلیس با آشوبگران درگیر شود ولی در این حوادث هیچ گونه تزلزلی از سوی نیروهای پلیس مشاهده نشد و حتی یك سرباز ما خواستههای آنها را محقق نكرده است تا چه رسد به سایر نیروهای پلیسی.