به گزارش فارس، عبدالله جعفرعلي جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي امروز در مراسم افتتاح پروژه هاي عمراني واحد آيت الله آملي افزود: پيگيري جدّي براي تأمين و ارتقاي كيفيت هيأتهاي علمي دانشگاه و گسترش تحصيلات تكميلي در قالب ايجاد واحدهاي علوم و تحقيقات در مراكز تمام استانها از اولويت ها در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي است.

جاسبی همچنین اصلاح ساختار دانشگاه آزاد اسلامی و تقویت و تکمیل هیأت‌های امنای استانی به صورتی که بتوانند محور اصلی حرکت و تصمیم‌گیری در آینده باشند را از جمله رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم فعالیت دانست.

وی با تاکید بر ایجاد مراکز " فن‌آوری‌های نو " در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، گفت: در رشته های فناوریهای نو باید سرمایه گذاری و برای تأسیس رشته های جدید همچون بیوتکنولوژی، فیزیک هسته ای و فیزیک پلاسما تلاش کنیم.

جاسبی با اشاره به برنامه‌های دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: مطابق برنامه، دانشگاه آزاد اسلامی در دهه چهارم حیات خود باید به رقابت با دانشگاه‌های بزرگ جهان چون آکسفورد، برکلی، استانفورد، ام آی تی، کمبریج، هاروارد و … برود و در این دهه می‌خواهیم قله‌های علوم و تکنولوژی را در سراسر جهان فتح کنیم و انشاالله این کار شدنی است.

وی افزود: دانشگاهی که کار خود را با ساختمان اجاره‌ای با سیصد متر زیربنا در خیابان اسکندری تهران آغاز کرد، اکنون بیش از بیست میلیون متر مربع فضای آموزشی و رفاهی دارد و سالیانه یک میلیون متر مربع فضای آموزشی ساخته شده و به این مجموعه اضافه می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح بزرگ هدفمند سازی یارانه‌ها، بیان کرد: در راستای اجرای این طرح باید صرفه جویی کنیم، هزینه‌ها را پایین بیاوریم و تخصص‌ها و امکانات را توسعه دهیم.

جاسبی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه و یادگار ماندگار حضرت امام خمینی(ره) در دهه سوم که سال‌های پایانی آن را سپری می‌کنیم در جهت ارتقاء کیفی خود در تمام زمینه‌ها گام برداشته است و آمار قابل توجه تعداد دانشجو، فارغ التحصیل، کادر هیات علمی، مراکز رشد و فناوری و فضای آموزشی، فرهنگی، بیمارستانی، آزمایشگاهی و کارگاهی، ورزشی، کانون امیدی برای جوانان مشتاق تحصیلات عالی در سراسر میهن اسلامی به وجود آورده است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: از برنامه‌های مهم این دانشگاه به خصوص در دهه جاری ارتقاء کیفیت آموزشی‌، پژوهشی محوری و استفاده از تمام ظرفیتهای موجود در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

وی از رئیس واحد آیت الله آملی، نماینده مردم آمل و امام جمعه شهرستان و مسوولان شهری تشکر کرد.

در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی واحد آیت الله آملی، یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، فاضل لاریجانی مشاور عالی رئیس دانشگاه آزاد، حجت الاسلام والمسلمین رحمانی امام جمعه آمل، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران، دانشفرد رئیس منطقه ۱۵، محمدرضا کریمی رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه آزاد، محمد صالحی دبیر منطقه۳ و جمعی از مسوولان دانشگاهی و روسای واحدهای منطقه ۳ حضور داشتند.

با افتتاح سيستم ويدئو كنفرانس در اين واحد دانشگاهي سخنراني جعفرعلي جاسبي به طور مستقيم در واحدهاي قشم،بندرعباس،بندرلنگه و رودان در استان هرمزگان پخش شد.