به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، سعید مرتضوی در " مراسم تحویل گروه هتل‌های هما به سازمان تامین اجتماعی " اظهار کرد: دولت در پرداخت بدهی و دیون دولت‌های گذشته که حتی مربوط به سالهای پیش از انقلاب نیز می‌شد و از آن زمان تا کنون انباشته شده بود با سازمان تامین اجتماعی همکاری داشت و دریغ نکرد که این لطف و همت شایان تقدیر است.

وی در ادامه عنوان کرد: در ابتدای پیگیری بدهی‌ها و دیون دولت به تامین اجتماعی بسیاری مسئولان ذیربط عنوان می‌کردند که تامین اجتماعی هیچگونه طلبی از دولت ندارد و این موضوع را با استناد به مواد مختلفی از قانون بودجه و غیره انجام می‌دادند.

رییس سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: آنها اعلام می‌کردند اگر تکلیفی از سوی مجلس و هیات دولت در رابطه با تامین اجتماعی به تصویب برسد، تامین اجتماعی حق ندارد تا زمان تامین بودجه آن و واریز شدنش به حساب تامین اجتماعی آن را اجرایی کند و استدلال می‌کردند چنانچه تکلیفی از سوی دولت و مجلس به تصویب رسیده اما وجوه آن به حساب تامین واریز نشده بود، تامین اجتماعی نباید آن تکلیف را اجرا کند و بنابراین تامین اجتماعی هیچ طلبی از دولت ندارد.

مرتضوی در ادامه اظهار کرد: پس از انجام مطالعات لازم اسناد آن را در اختیار رییس جمهور قرار دادیم و وی نیز با پرداخت بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی موافقت کردند و پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی در هیات دولت به تصویب رسید و متعاقب آن دو مصوبه در راستای تاکید بر پرداخت دیون به تصویب رسید.

مرتضوی در ادامه اعلام کرد: تاکنون علاوه بر گروه‌های هتل‌های هما سهام ۳۷ شرکت دولتی به نام تامین اجتماعی شده است و سازمان خصوصی سازی و هیات واگذاری نیز، واگذاری قطعی این شرکت‌ها را تصویب کرده‌اند.

مرتضوی افزود: در طول شش ماه گذشته وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای پرداخت دیون دولت به تامین اجتماعی تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند و واگذاری گروه هتل‌های هما نیز در راستای این تلاش‌ها انجام می‌شود.

رييس سازمان تامين اجتماعي در ادامه با اشاره به افتتاح "هتل نگين رضوي تامين اجتماعي" در مشهد گفت: اين هتل در خيابان خسروي و در نزديك حرم واقع شده است و در ازاي ۱۲ ميليارد تومان بدهي شهرداري و اتوبوسراني به تامين اجتماعي واگذار شد.