افکارنیوز

: موهای خشک و مجعد و وز، نافرمان‌تر از موهای نرم و خوش‌حالت است. بنابراین نباید موهای خشک را بدون استفاده از مایع نرم‌کننده، کرم‌های حالت‌دهنده مو و روغن‌های گیاهی از جمله روغن‌بادام و زیتون بیش از حد شانه زد.

شانه زدن مداوم موهای خشک آن هم بدون استفاده از نرم‌کننده و روغن‌های گیاهی، مو را شکننده و ریشه آن را سست می‌کند و سبب ریزش مداوم مو می‌شود. موهای خشک را باید بعد از شست‌وشو با شامپو در هفته یک بار با نرم‌کننده، ماساژ داد و آبکشی کرد و دو بار در هفته با روغن‌های گیاهی یا کرم‌های حالت‌دهنده ماساژ داد و بعد به راحتی شانه کرد. اگر موهای‌تان بلند و از نوع خشک است؛ سعی کنید در بیشتر اوقات جمع نگه دارید، زیرا این گونه موها لا به لای هم گیر می‌کند و برای شانه کردن هم وقت بیشتری صرف خواهد شد و هم مقدار زیادی مو در میان دنده‌های برس یا شانه قرار می‌گیرد و در واقع، موها کنده می‌شود. این نوع موها بیشتر در معرض ریزش، موخوره و شکستگی قرار می‌گیرد.

از اين رو موهايتان را با گيرههاي مناسب كه زياد سفت و محكم و خشن هم نباشد، پشت سرتان جمع كنيد. كشهاي محكم نيز به موها آسيب زيادي ميرساند و به لايه كوتيكول و صدقه ميزند و سبب موخوره و شكستگي مو ميشود شامپوهاي مخصوص موهاي خشك پروتئين لازم را به مو ميرساند و مو را نرم و درخشان نگه ميدارد. با اين حال، اگر شامپويتان حاوي نرمكننده نيست، بعد از شامپو از نرمكننده استفاده و بعد آبكشي كنيد.