به گزارش افکارنیوز،مهندس عبدالرضا اميدوارشهري روز شنبه در گفتوگو با ایسنا، گفت: نقشههاي پيشيابي بيانگر فعاليت يک سامانه بارشي در نيمه شمالي کشور تا روز سهشنبه است، از اين رو در برخي مناطق غرب، شمال غرب، دامنههاي جنوبي البرز و به صورت پراکندهتر در ارتفاعات مرکزي زاگرس افزايش ابر، وزش باد رگبار و رعد و برق پيشبيني ميشود.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه وسه‌شنبه در سواحل شمالی کشور واستان اردبیل دمای هوا بطور محسوس افزایش می‌یابد که در بعضی ساعات با وزش باد همراه است، ولی از اواخر وقت روز چهارشنبه با نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در نیمه شمالی کشور بطور نسبی کاهش خواهد یافت و طی روزهای دوشنبه وسه‌شنبه نیز در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به اطلاعیه ویژه سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که دمای هوای در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بین ۴ تا ۸ درجه افزایش یابد. همچنین نفوذ هوای گرم به سوی شمال شرق در روز سه‌شنبه سبب خواهد شد تا دمای هوا در استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز بین ۳ تا ۵ درجه افزایش یابد.

وی افزود: تا روز یکشنبه در برخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز دوشنبه به استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، شمال کرمانشاه و ارتفاعات البرز محدود می‌شود و طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه باد و گرد و خاک در استانهای غربی دور از انتظار نیست.

مديركل پيشبيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي كشور تصريح كرد: بر اين اساس آسمان تهران در روز يكشنبه کمي ابري بتدريج افزايش ابر اوايل شب بارش پراکنده يا رعد و برق و وزش باد پيشبيني شده است كه حداقل و حداكثر دما در اين روز با يك درجه افزايش به ۱۹ و ۲۹ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد همچنين در روز دوشنبه آسمان پايتخت قسمتي ابري اوايل شب افزايش ابر درپارهاي نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود كه حداقل و حداكثر دما در اين روز به ۲۰ و ۳۰ درجه سانتيگراد بالاي صفر ميرسد.