به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، حسین ثابت قدم وحید افزود: قرار بود سید محمد حسینی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور در معیت هیئت دولت همزمان با حضور رهبر انقلاب در خراسان شمالی، به این استان سفر کند، اما این سفر به دلیل پاره‌ای مشکلات لغو شد.

وی تصریح کرد: البته معاون وی به خراسان شمالی سفر می‌کند و ضمن شرکت در جلسه هیئت دولت که چهارشنبه هفته جاری در بجنورد برگزار می‌شود، چند طرح عمرانی و فرهنگی را نیز کلنگ‌زنی خواهد کرد.

ثابت قدم وحید اظهار داشت: بر این اساس با لغو سفر وزیر ارشاد به خراسان شمالی، محمد مهدی فداکار؛ معاون اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به همراه هیئت دولت به این استان سفر می‌کند.

وی اضافه کرد: محمد مهدی فداکار در این سفر علاوه بر حضور در نشست هیئت دولت عملیات اجرایی کتابخانه و موزه هنرهای معاصر در خراسان شمالی را کلنگ زنی می‌کند.

این مسئول عنوان کرد: این دو مکان فرهنگی در محدوده آستان امامزاده سید عباس ابن موسی ابن جعفر(ع) بجنورد احداثمی‌شوند.

به گفته وی برای احداثکتابخانه بجنورد ۶۰ میلیارد ریال و برای ساخت موزه هنرهای معاصر نیز ۴۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افتتاح چند کانون فرهنگی هنری مساجد و نیز ساختمان دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی را از دیگر برنامههای سفر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به استان اعلام کرد.