به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، جمعی از روحانیون و طلاب بروجردی از سال‌ها پیش در راستای اجرای فریضه «امر به معروف و نهی از منکر»، فعالیت‌هایی علمی و فرهنگی آغاز کردند.

آنها در یکی از اقدامات خود، با تهیه طوماری به امضای قریب یکصد تن از علما و روحانیون بروجردی از مسئولان خواستند که با مظاهر بی ‌عفتی در سطح شهر مقابله کنند.

روحانیون و طلاب بروجردی پس از چندی به منظور پیگیری مطالبات خود در برخورد با مفاسد اجتماعی و بی حجابی، اقدام به برگزاری تجمع در مقابل فرماندهی انتظامی این شهرستان کردند که پس از یک ساعت با وعده مسئولان برای پیگیری خواسته آنها، پایان یافت.

در حالی که اقدام مذکور از سوی مدیر کل ارشاد بروجرد مورد تقدیر قرار گرفت، مدتی بعد سه تن از افراد مذکور به دادگاه ویژه روحانیت احضار، محاکمه و به حبس، ‌نفی بلد، شلاق و جریمه نقدی محکوم شدند.

آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد در نامه‌ای به رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، برخورد قضایی با آمران به معروف را «اقدامی ناحق که سبب جریحه‌دار شدن احساسات دینی مردم شده است»، توصیف کرد.

جمعی از طلاب در اعتراض به احکام صادره، از هشتم شهریور ماه امسال در حوزه علمیه امام صادق(ع) بروجرد تحصن کردند و یک روز بعد نیز، جمعی از «طلاب عدالتخواه» از شهرهای مختلف به آنها پیوستند.

روز بیست و چهارم شهریور ماه، سه طلبه بروجردی و حجت‌الاسلام جهانشاهی معروف به «طلبه سیرجانی» و پنج تن از همراهان او از جمله مسئول سایت «قیام یاران ولایت» بازداشت شدند.

این ۹ تن که برای طی مراحل قضایی از بروجرد به تهران منتقل شده‌اند، با گذشت چهار هفته از دستگیری همچنان در بازداشت به سر می برند.

بر اساس آخرین شنیدهها، خانوادههای برخی از بازداشتشدگان در روزهای اخیر با آنها در اوین ملاقات کردهاند.