به گزارش افکارنیوزبه نقل از مهر، کشف ۱۸ کیلو مخدر صنعتی در شهرستان پاکدشت و دستگیری عطار متقلب و کلاهبردار میلیاردی در شهرستانهای پیشوا و ورامین از جمله این موارد بود.

کشف ۱۸ کیلوگرم مواد مخدر صنعتی در پاکدشت

فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت از کشف ۱۸ کیلو گرم مواد مخدر شیشه و دستگیری دو سوداگر مرگ در یکی از مناطق متروکه شهرستان خبر داد.

سرهنگ جمال نیکجو در تشریح این خبر گفت: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با سوداگران مرگ، مأموران مبارزه با مواد مخدر و مأموران کلانتری در پی گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت افرادی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر صنعتی در یکی از مناطق متروکه شهرستان، تلاش خود را با تمام امکانات موجود برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز کردند.

وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات گسترده و شگردهای پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان شده که پس از هماهنگی با مقام قضایی محل مذکور محاصره و دو نفر به نام‌های " اکبر – م " و " میثم – الف " در حال بسته‌ بندی مواد مخدر دستگیر شدند.

سرهنگ نیکجو تصریح کرد: مأموران در بازرسی از محل ۱۸ کیلو مواد مخدر صنعتی و روانگردان از نوع شیشه را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان پاکدشت در پایان با تأکید بر استمرار طرح مذکور از سوی پلیس از شهروندان خواست، درصورت مشاهده هرگونه بی‌نظمی و اخلال در نظم عمومی، خرید و فروش مواد مخدر و دیگر جرائم امنیتی در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع تا نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.

عطار متقلب در پیشوا دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا گفت: فردی که در پوشش شغل عطاری، اقدام به طبابت بدون مجوز، رمالی و سوء استفاده از زنان ودختران جوان می ‌کرد، توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان پیشوا شرق تهران دستگیر شد.

سرگرد سلمان آدینه ‌وند افزود: در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی به هویت محمود، بدون مجوز داروهای گیاهی را به فروش می‌رساند و در حرفه پزشکی فعالیت می‌کند، موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

وی گفت: با دریافت این اطلاعات مأموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی متوجه شدند؛ فرد مذکور در پوشش شغل عطاری، اقدام به طبابت غیر مجاز، رگ‌ گیری، دعانویسی، رمالی و اغفال برخی خانواده‌ها کرده و به این بهانه از زنان و دختران سوء استفاده به‌عمل می ‌آورد.

فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، مأموران با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی غافلگیرانه نام برده را دستگیر و در بازرسی از منزل و مغازه متهم تعدادی کتب رمالی، اوراق مکتوب شده به دعا، جادو و … کشف کردند.

گفتنی است، متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

دستگیری کلاهبردار میلیاردی در ورامین

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق استان تهران گفت: فردی که با دایر کردن شرکتی در مرکز شهر ورامین، مبلغ ۵۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس آگاهی شرق استان تهران دستگیر شد.

سرهنگ محمد کمانکش بیان داشت: به دنبال اطلاعات بدست آمده از سوی اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی، مبنی بر اینکه فردی به نام " محسن " با تأسیس شرکتی در مرکز شهر ورامین اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کند، رسیدگی به موضوع و دستگیری متهم در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: با مراجعه مأموران به محل شرکت طی تحقیقات نامحسوس مشخص شد، متهم به بهانه تهیه وام مبالغ هنگفتی از مردم اخذ کرده ولی تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرده است.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق استان تهران افزود: با محرز شدن کلاهبرداری، به دلیل حضور پاره وقت وی به شرکت و پاسخگو نبودن متهم به مراجعان، بلافاصله با صدور جلب مشارالیه از سوی مقامات قضایی، وی قبل از فرار و تخلیه شرکت دستگیر شد.

سرهنگ کمانکش ادامه داد: متهم پس از دستگیری در بازجویی‌های به‌عمل آمده در پلیس آگاهی استان به ۵۵۰ میلیون ریال کلاهبرداری از ۳۰ شهروند ورامینی در قبال پرداخت بیش از ده میلیارد ریال اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه فعالیت این گونه دفاتر و شرکتها غیر مجاز است به شهروندان هشدار داد: سعی کنند با مؤسسات مالی و اعتباری و بانکهای عامل مورد تأیید بانک مرکزی همکاری داشته باشند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند.