به گزارش افکارنیوزبه نقل از فارس، ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان مشهد اظهار کرد: صحن حضرت زهرا(س) با زیربنای ۲۰۰ هزار مترمربع بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و باید بر اساس تفاهمنامه منعقد شده ظرف ۵ سال به تولیت این حرم تحویل داده شود.

وی افزود: همچنین قرار است گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) نیز ۶ تا ۸ متر ارتفاع پیدا کند و سازه‌ای جدید بر روی سازه فعلی نصب ‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌رضوی به سایر پروژه‌های این ستاد اشاره و تصریح کرد: پروژه طبقاتی کردن بین‌الحرمین و همچنین مجتمع خدماتی سید الشهدا، احداثبیمارستان ۱۲۰ تختخوابی امام زین‌العابدین(ع) و احداثمجتمع اسکان حضرت فاطمه(س) در کربلا، توسعه قسمت باب المراد حرم امام موسی ابن جعفر(ع) و همچنین احداثصحن رضوی در این حرم از دیگر پروژه‎های ما در عتبات عالیات است.

وی افزود: در شهر سامرا که با محدودیت‌های تبلیغاتی روبه‌رو هستیم، کار طلاکاری گنبد حرمین عسگرین در حال تکمیل شدن است و رواق‌هایی اطراف حرم در حال ساخت است که ۱۵۰۰ میلیاد تومان برای این اقدامات نیاز است.

دهنوی تاکید: هیچ کدام از این اقدامات انجام نمی‌شود مگر با حمایت مردم و هنوز هم برای تکمیل پروژه‌ها به کمک‌های مردمی نیازمندیم.

در ادامه این جلسه راضیه باباخانی، مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی به فعالیت‌های این کانون اشاره و اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۴۲ مرکز به صورت ثابت و سیار دارای ۱۶ هزار عضو در استان است که با هدف مقابله با تهاجم فرهنگی غرب برنامه‌های خود را اجرا می‌کند.

مدیرکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان‌رضوی افزود: ما در کانون از هنر و ادبیات به عنوان ابزار تربیت استفاده می‏کنیم و در طول سال جشنواره‌های متعددی را در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری، آموزشی و تربیتی داریم.

باباخانی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان مورد بی‌مهری قرار گرفته است، تصریح کرد: در یک‌سال گذشته ۶ مرکز جدید در سطح استان راه‌اندازی کرده‌‎ایم اما تعداد مراکز ما با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد و نیاز‎مند توجه بیشتری از سوی مسئولان استان هستیم.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی همچنین از حضور ۱۰ هزار زبان آموز در کانون زبان مجموعه خود خبر داد و افزود: در این کانون علاوه بر آموزش ۴ زبان خارجی، اقدامات فرهنگی دیگری هم انجام میدهیم و با حضور بهترین اساتید زبان مشهد، محیطی سالم برای فراگیران به وجود آوردهایم.