به گزارش افکارنیوزبه نقل از ایسنا، دکتر زهره طبیب‌زاده در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص اهمیت ورود مباحثپیشگیری از اعتیاد در کتب درسی دانش‌آموزان گفت: نباید آسیب‌های اجتماعی را خط زرد و نادیده گرفت، بلکه باید نحوه برخورد و توجه به آسیب‌ها حساب شده، اصولی و درست باشد.

وی افزود: بحثآموزش عمومی در پیشگیری از اعتیاد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح می‌شود، اما فعلا نمی‌توان قول داد که این کمیسیون در کوتاه مدت اقدامات خاصی را در این زمینه انجام دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: تغییر کتب درسی در سند طرح تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش لحاظ شده و مباحثمربوط به آسیب‌های اجتماعی می‌توانند در کتب درسی دوم تا ششم ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان گنجانده شوند.

طبیبزاده ادامه داد: سن ابتلا به اعتیاد آنقدر کاهش نیافته که به دبستانها کشیده شده باشد، پس میتوان به مباحث مربوطه به آسیبهای اجتماعی همچون اعتیاد، تنها در مقطع دبیرستان پرداخت و این تحول در نظام آمورزش و پرورش، امری است که خواسته کمیسیون آموزش مجلس نیز میباشد و این وزارتخانه باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.