به گزارش افکارنیوز،مریم نجابتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آمار ثبت شده ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۱ در کشور، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، ۲۲۴ هزار و ۵۲ واقعه ازدواج در کشور به ثبت رسیده است که بیشترین میزان ازدواج ثبت شده برای مردان با تعداد ۸۴ هزار و ۸۹۹ نفر در گروه سنی ۲۰ - ۲۴ سال و بیشترین میزان ازدواج ثبت شده برای زنان در همان رده سنی با تعداد ۷۵ هزار و ۹۴۱ نفر است.

وی همچنین استان‌هایی که بیشترین و کمترین میزان ازدواج در کشور در آنها به ثبت رسیده است را اعلام کرد و گفت: استان‌های اردبیل، خراسان شمالی و زنجان به ترتیب با ۱۶.۳، ۱۶.۳ و ۱۶.۲ درهزار بیشترین نرخ ثبت ازدواج در کشور را دارا هستند.

نجابتیان افزود: استان‌های تهران، البرز و سمنان به ترتیب با ۲،۷ و ۹ در هزار، کمترین نرخ ثبت ازدواج در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیر گروه مشاوره و خدمات روانشناسی وزارت ورزش و جوانان در پایان به آمار ثبت شده ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۰ نیز اشاره و خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست سال ۹۰،۲۴۲ هزار و ۲۰۳ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است که نسبت به سه ماهه نخست سال جاری، ۱۸ هزار و ۱۵۱ واقعه ازدواج بیشتر داشتیم.