به گزارش افکارنیوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از نشریه انجمن پزشکی کانادا، محققان کالج لندن با بررسی رفتار و شیوه زندگی گروهی از افراد ۴۲ تا ۶۳ ساله طی ۱۶ سال مطالعه و ارزیابی بروز بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های سرطانی، قلبی – عروقی و سکته مغزی در آنها دریافتند رعایت رفتارهای سالم فردی در حد اعتدال با داشتن یک پیری موفق در آینده همراه است.

براساس این گزارش محققان افزودند در مقایسه با افرادی که الگوهای سالمی در زندگی خود ندارند، بهره‌گیری از رفتارهای زیستی صحیح مانند عدم مصرف دخانیات و نوشیدنی‌های الکلی، خوردن میوه‌ها و سبزیجات و انجام فعالیت‌های ورزشی در دوران میانسالی، احتمال بروز بیماری‌ها در دوران پیری را به شدت کاهش می‌دهد.

نتایج حاصل از این گزارش یک پیری موفق را به داشتن توانایی لازم برای تحرک، مهارت‌های شناختی و روانی مطلوب، عملکردهای تنفسی خوب و بدون داشتن بیماری‌های مزمن مانند دیابت، سرطان، بیماری‌های قلبی – عروقی و از کارافتادگی در سن ۶۰ سالگی و یا مسن‌تر در هر فرد می‌داند.

به گفته محققان رسيدن به دوران پيري جاي نگراني ندارد اما آنچه مهم است داشتن يك پيري سالم است كه تضمين آن تحت كنترل خود افراد ميباشد.